/

Netflix’in Wednesday Dizisi Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımlarından biri olma unvanına sahip olan Addams Ailesi, hâlâ rekor kırmaya devam ediyor. Wednesday dizisi doğrudan olmasa da yeni bir fenomen olma yolunda ilerliyor.

1938 yılında yayın hayatına başlayan Charles Addams imzalı bir kara mizah türü olan Addams Ailesi, 1964 yılından itibaren ekranlarda yer alıyor. Yapım bu zamana kadar hem televizyon yapımı hem de uzun metrajlı film kategorisinde birçok ödüle layık görüldü.

Netflix tarafından yayımlanan Wednesday dizisi, ailenin tek kızı olan Wednesday Addams karakterine odaklanıyor. Havuza pirana doldurduğu için okuldan uzaklaştırılan Wednesday’in ailesi, onu bu kez Nevermore Academy’ye kaydettirir. Soğuk ve duygusuz karakteriyle iletişim kurmakta zorlanan Wednesday, fiziksel yetenekleriyle bir cinayeti çözebileceğini fark eder.

8 bölümden oluşan ve ilk 4 bölümünde ünlü yönetmen Tim Burton dokunuşu olan Wednesday, ilk haftasında 341 milyon izlenmeye ulaşarak Stranger Things 4’ü geride bıraktı. İkinci haftasında 400 milyon saati aşarak bunu başaran ilk İngiliz dizisi oldu ancak 571 milyon saat ile Squid Game’den hâlâ biraz geride. Halihazırda ilk hafta ve 15 günlük rekorları kırmış durumda olan dizi, ilerleyen zamanlarda Squid Game’in liderlik koltuğuna oturabilecek gibi.

Derleyen: Gamze Kılıç

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir cevap yazın