//

Elon Musk, Twitter’da 1,5 Milyar Hesabı Silecek!

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan ve o günden bu yana radikal kararlar alan Elon Musk, platformla ilgili yeni kararını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre yıllardır tweet atılmayan, giriş bile yapılmayan 1,5 milyar hesap yakın zamanda silinecek. Söz konusu hesaplara ait tüm veriler de veri tabanından silinecek.

Elon Musk, kararının detaylarından bahsetmediği için bir hesabın silinebilmesi için ne kadar süredir aktif olmaması gerektiği bilinmiyor. Buradan çıkarabileceğimiz önemli sonuç ise alınan kararla 1,5 milyar hesaba ait kullanıcı adlarının boşa gideceği. Böylece diğer kullanıcılar, daha önce kullandıkları kullanıcı adlarını geri alabilecekler.

Elon Musk’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını temizleyeceğiz. Yıllardır tweet atılmayan veya giriş yapılmayan hesaplar platformdan silinecek.”

Yeni kararın ne zaman yürürlüğe gireceği bilinmiyor. Elbette silinecek hesaplar için aranan şartlar bilinmediğinden hesaplarını korumak isteyen gerçek kullanıcıların bu durumdan nasıl kurtulacağı da belli değil.

Derleyen: Gamze Kılıç

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın