/

HBO Max ve Discovery+’ın Birleştirilmiş Yayın Hizmetinin Adı Belli Oldu

HBO Max ve Discovery+’ın birleşik yayın hizmetinin muhtemel adının Max olacağı ortaya çıktı.

CNBC’nin haberine göre halen değişime açık olan bu isim, diğer isimlerle birlikte şirketin avukatları tarafından inceleniyor.

Uygulama, Warner Bros Discovery’nin markaları için ayrı kutucuklara sahip olması bakımından Disney+’ın platformuna benzeyecek. Haber kaynağının bildirdiğine göre platformun açılış noktaları arasında DC Comics, Warner Bros, HBO ve Discovery yer alacak.

Bir WBD sözcüsü CNBC’ye yaptığı açıklamada isimlerin hala tartışıldığını söyledi.

Birleşik yayın hizmeti 2023 baharında faaliyete geçecek.

WBD CEO’su David Zaslav, şirketin son kazanç çağrısı sırasında “Hizmeti dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere sunmak ve işi rayına oturtmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. “Ekibimiz teklifimizin lansmanı için sıkı bir şekilde çalışırken, aynı zamanda mevcut platformun bazı eksikliklerini gidermek için büyük ölçüde gelecekteki ürünle ilgili hipotezlerimizi aktif olarak deniyor ve test ediyoruz.”

HBO Max, en az altı HBO Max Orijinal filmi, 20 orijinal dizi ve Susam Sokağı’nın yaklaşık 200 bölümü ve çeşitli özel yapımlar da dahil olmak üzere sağdan soldan içerik çekti.

HBO Max’ten yapılan açıklamada, “İçerik kataloglarımızı tek bir platform altında bir araya getirmek için çalışırken hem HBO Max hem de Discovery+’da sunulan içerikte değişiklikler yapacağız. Her iki platformdan da bazı içeriklerin kaldırılmasını da buna dahil.” Denildi.

Derleyen: Onur BEDEK

Bir cevap yazın