//

Elon Musk, Twitter’ın Genel Merkezini Çalışanlar için Yatak Odasına Çevirdi!

Kimliğini saklı tutan iki kaynağın açıklamalarına göre Twitter Genel Merkezindeki bazı konferans odaları, uyku odalarına dönüştürüldü.

Elon Musk’ın Twitter’a yönelik “son derece sert” yaklaşımı, şirketin genel merkezindeki hüzünlü otel odalarını andıran konferans salonlarında kendini göstermiş gibi görünüyor. Pazartesi günü, şirketin San Francisco’daki merkezinde işe dönen çalışanlar, kasım ayında bir Twitter çalışanı tarafından paylaşılan Therm-a-Rest+uyku tulumu örneğine kıyasla önemli bir iyileştirme olan; yataklar, sıkıcı perdeler ve telepresence monitörleri içeren mütevazı yatak odaları ile karşılandı. Bir odada bitkilerin de bulunduğu paylaşılan bilgiler arasında. Forbes ile paylaşılan yatak odalarından birinin fotoğrafında parlak turuncu halı, ahşap bir komodin, bir masa lambası, iki ofis koltuğu ile büyük bir yatak olduğu görülüyor.

Twitter yatak

Kimliğini saklı tutan kaynak, çalışanlara herhangi bir bilgi verilmediğini söyledi ve yatakların, kalan “sıkı” çalışanların ofiste geceleyebilmeleri için olduğunu tahmin ettiğini ifade etti ve ekledi: “Bu iyi bir görüntü değil. Bu, saygısızlığın dile getirilmeyen bir başka işareti.”

Bu türden kaç tane yatak odası olduğu belli değil ancak Forbes’un kimliğini saklı tuttuğu yetkili, “her katta dört ila sekiz tane” bulunduğu varsayımında bulundu ve “rahat göründüklerini” ekledi.

Benzer şekilde adının açıklanmasını istemeyen bir başka kaynak da odalardan birkaçının büyük ölçüde boş olan bir katta bulunduğunu söyledi. Bir odanın çöp kutusunda çöp olduğunu ve bunun da orada birinin kaldığı izlenimini verdiğini belirtti. Kaynak, “İnsanlar zaten geceleri geç saatlere kadar çalışıyorlar, bu yüzden bir dereceye kadar mantıklı.” dedi.

Kasım ayı ortasında Musk, bir tweet atarak ” Twitter’daki sorun çözülene kadar” Market Street’teki şirket ofislerinde çalışacağını ve uyuyacağını söylemişti. Musk, daha önce de şirket binalarında uyuduğunu iddia etmişti. 2018 yılında attığı bir tweet’te Fremont, Kaliforniya’daki Tesla fabrikasına atıfta bulunarak “fabrikada uyuduğunu” söylemişti.

Twitter’ın CEO’su, konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı ve Musk’ın devralmasından bu yana tamamen dağılmış görünen iletişim departmanının da bir açıklaması bulunmuyor.

Derleyen: Nazlı Koyuncu

Bir yanıt yazın