/

Twitter’ın Karakter Sınırı Artırılacak mı?

Twitter’ın mevcut 280 karakter sınırı yakında  1.000’e yükselebilir.

Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısı, sosyal medya platformunun karakter sınırının 1.000’e çıkması gerektiğini öne sürdü ve Twitter’ın sahibi ve CEO’su Elon Musk, özelliğin “yapılacaklar listesinde” olduğu yanıtını verdi.

İlk günlerinde Twitter, öncelikle bireysel tweet’ler için 140 karakter sınırlaması nedeniyle genellikle bir mikroblog hizmeti olarak anılırdı. Bu limit, 2017’de 280 karaktere çıkarıldı ve o zamandan beri yürürlükte.

Ekim ayında Twitter’ı devraldığından beri Musk, karakter sınırını artırmayı planladığını birkaç kez belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde, bir Twitter kullanıcısının karakter sınırını 420’ye yükseltme önerisine “iyi fikir” yanıtını verdi.

Twitter’ın karakter sınırı her zaman tartışmalı bir konu olmuştur. Bazı kullanıcılar daha fazla karakter isterken, diğerleri sınırı artırmanın gönderilerin kalitesini düşüreceğini ve Twitter’ın büyük ölçüde kısalıkla ilişkilendirilen kimliğini sulandıracağını iddia etmekte.

Derleyen: Tuğba Çeri

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın