//

Pantone, 2023’ün Rengini Açıkladı: Viva Magenta

Her yıl aralık ayında gelecek yılın rengini açıklayarak sektöre yön veren Pantone, 2023 için oldukça canlı bir seçim yaptı ve yılın rengini “Viva Magenta” olarak belirledi.

2022 yılının rengini “Very Peri” olarak belirleyen Pantone, ilk bakışta oldukça sıcak izlenim veren 2023’ün rengi için “sıcak ve soğuğu dengeleyen incelikli bir kızıl ton” tanımlamasını yaptı. Rengin ifade ettiği anlam için ise “alışılmadık bir zaman için alışılmadık bir ton” sloganını kullandı.

Yılın Rengi: Viva Magenta

Pantone’a göre Viva Magenta isimli renk cesur, korkusuz bir imaj oluştururken bir yandan da iyimserlik ve neşe aşılıyor.

 2023’ün renginin açıklanmasının dünya genelinde önemi, her sektörde standardı ve trendi belirlemesi. Enstitünün belirlediği “yılın rengi” modadan güzelliğe, ev dekorundan teknolojiye her alanda tüketicinin karşısına çıkacak.

Pantone tarafından sunulan renklere Photoshop ve türevi uygulamalar üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Geçtiğimiz haftadan itibaren tamamen ücretli olan bu hizmet, özellikle ticari kullanım için Pantone aboneliği gerektiriyor.

Bir yanıt yazın