/

ABD Uzay Kuvvetleri Call of Duty Turnuvasını Kazandı, Kupasını Uzaya Fırlattı!

ABD Uzay Kuvvetleri, Call of Duty Endowment’ın E-spor liginin son şampiyonu oldu ve oyun turnuvasında kazandığı kupayı uzaya fırlattı!

İşsiz gazilerin yeniden ayağa kalkmalarına ve iş sahibi olmalarına yardım eden kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Call of Duty Endowment, her yıl Call of Duty Endowment (C.O.D.E.) Bowl adlı bir video oyunu turnuvasına ev sahipliği yapıyor. C.O.D.E. Bowl’da ABD Silahlı Kuvvetlerinin 6 kolu ve Birleşik Krallık ordusunun 3 kolu E-spor turnuvasında yarışıyor ve yarışmadan elde edilen tüm gelirler C.O.D.E.’nin gazileri yüksek kaliteli kariyerlere kazandırma misyonuna gidiyor.

Geçtiğimiz yıl ikincisi düzenlenen C.O.D.E. Bowl’u kazanan ABD Uzay Kuvvetleri, diğer adıyla Space Force, 16 Aralık’ta Kuzey Carolina’nın Raleigh kentinde düzenlenecek olan bu yılki turnuva öncesinde kupasını uzaya fırlattı ve ödülün üzerine kalıcı bir kalemle “gel ve al” yazarak rakiplerini kışkırttı. Task & Purpose’da yer alan bir habere göre Space Force, kupayı Dünya atmosferinin dışına fırlatmak için Birleşik Krallık’ta özel bir şirket ile anlaştı ve kupayı yoğun G kuvvetlerine, sıcaklık ve basınç değişimlerine dayanacak şekilde hazırladı.

Call of Duty Endowment’ın yönetici direktörü Dan Goldenberg yaptığı basın açıklamasında “Bu yıl C.O.D.E. Bowl Raleigh, heyecan verici bir Warzone 2.0 mücadelesiyle, Kuzey Carolina’yı kasıp kavuracak ve kupayı Space Force’un elinden alabilecek birileri çıkacak mı göreceğiz. Etkinliği izlemek son derece eğlenceli olacak ancak işsiz ya da eksik istihdam edilmiş olarak tanımlanan gazilerin %61’ini anlamlı kariyerlere yerleştirme yönündeki önemli misyonumuzu asla gözden kaçırmıyoruz.” dedi.

Activision tarafından kurulan Call of Duty Endowment, gazileri iş sahibi yapma konusunda kanıtlanmış bir sicile sahip olan kuruluşlara para ödülü veriyor. C.O.D.E. basın açıklamasında, 2021 yılında gazileri işe yerleştirmek için gazi başına ortalama 547 dolar harcadıklarını ve bu rakamın, özellikle sahada görev yaptıktan sonra mesleki gelişimle mücadele eden tüm gazileri kapsayabileceğini söyledi.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın