Warner Bros. Discovery ve Amazon Ortaklığı: Yeni DC Animasyon Projeleri Geliyor!

Warner Bros. Television Studios başkanı Channing Dungey, Amazon ile ortaklık kurulduğunu ve bir Harry Potter spin-off serisi için çok ciddi düşünüldüğünü açıkladı.

Warner Bros. Discovery’nin televizyon odaklı yapım kolu, DC Comics’in çizgi roman karakterlerine dayalı yeni animasyon projeleri oluşturmak için Amazon Studios ile ortaklık kuruyor.

Warner Bros. Television Studios başkanı Channing Dungey, C21Media’nın bu haftaki yıllık Content London etkinliğindeki bir açılış oturumunda, şirketin Warmer Bros. Discovery’nin Kurucusu ve CEO’su olan David Zaslav’ın geleceğe yönelik vizyonunun bir parçası olarak yapmayı planladığı bazı yeni hamlelerden bahsetti. Dungey, özellikle kendi bölümü için duyduğu heyecanı dile getirdi ve bunun başlıca nedenlerinden biri olarak Zaslav’ın dış prodüksiyon ekipleriyle iş birliğine ve açıklığına işaret etti. “Her şey şirket içinde kalmalı; hiçbir şeyin dışarı çıkmasını istemiyoruz,” diyen Dungey, Zaslav’ın başkalarıyla çalışma ve stüdyonun içeriğini sahip olmadığı platformlara taşıma fikrine hevesli olduğunu söyledi.

Dungey, “David Zaslav, animasyon karakterlerinin tamamını keşfetmeye ve bunu farklı platformlarda yapabilmeye daha açıktı. Kesinlikle HBO Max bizim ilk durağımız olacak, ancak DC markalı içeriğimizin bazılarını animasyonda gösterecek olan Amazon’la da büyük bir anlaşmayı tamamlama sürecindeyiz.” eklemesini yaptı.

Dungey, bu ayın başlarında tüm büyük Amazon anlaşmasının neleri içerdiği hakkında ayrıntılara girmezken, Zaslav, Superman gibi mevcut çizgi roman karakterlerini ikiye katlama arzusunu çok net bir şekilde ortaya koydu. Ayrıca Zaslav, serinin hala devam eden popülaritesinden yararlanmak için Harry Potter dünyasına geri dönmekle ilgilendiğini ve stüdyonun “bu konuda çeşitli görüşmeler yaptığını” belirtiyor.

Dungey, senaryolu bir Harry Potter’ın dizide olup olmayacağına ilişkin bir soruya yanıt olarak, “Keşke sizlere ufukta bir şeylerin beklediğini söyleyebilseydim ama buna karşı çok fazla ilgili ve tutkulu kişiler var. Geçen yıl ekibimiz senaryosuz HBO’ya harika bir özel ‘Hogwarts’a Dönüş’ yaptı ve bu çok büyük yankı uyandırdı. Ardından Helen Mirren’in sunuculuğunu yaptığı The Tournament of Houses adlı bir yarışma programı yaptık. Seyirciler hazır ve bir şeyler bekliyorlar. Bu yüzden bir sonraki adımı doğru atmalıyız.” açıklamasında bulundu.

Derleyen: Erol Can Doğan

Erol Can DOĞAN

"Kıyıya vurmadıkları sürece balıklar suyun farkında değildirler" sözünü hayatında deneyimlemiş, zihnini teknolojik distopyalarla kirletmemiş, dünün şartlarına barışık, bugünün gerçeklerine uyumlu, geleceğin olasılıklarına şimdiden odaklanmış. Erol Can'ın dijitaliyidir için sloganı "geleceğin dünyası dijitalle iyidir" oldu.

Bir cevap yazın