/

Tweet Önerileri Artık Karşımıza Daha Çok Çıkacak

Twitter’ın yeni güncellemesine göre kullanıcılarla artık daha sık önerilen tweetler paylaşılacak.

Twitter çarşamba günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın takip etmediğiniz kişilerden önerilen tweet’leri tüm kullanıcılara sunduğunu duyurdu. Twitter’ın bunu yapma sebebi “Twitter’daki herkesin platformdaki en iyi içeriği görmesini sağlamak” ve kullanıcıların “geçmişte görmemiş olabileceği” popüler tweet’leri onların önlerine çıkarmak olarak açıklanıyor.

Önerilen tweetler, tweet’leri algoritmik olarak düzenleyen “ana sayfa” ya da kronolojik olmayan akışta görünüyor. Daha önce tweetlerin büyük çoğunluğu takip edilen kişilerden geliyordu, ancak yeni güncelleme ile kullanıcıların bilmediği hesaplar tarafından atılan tweet’ler daha çok görülebilecek. Değişikliğin, Elon Musk’un devraldığından beri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını iddia ettiği Twitter’ın, kullanıcı sayısının artmasını sağlayabileceği düşünülüyor. Ayrıca iyileştirilmiş kullanıcı istatistikleri, en büyüklerinden bazıları platformdan uzaklaşsa da reklam verenleri geri kazanmada önemli ölçüde yardımcı olabilir.

Önerilerdeki değişiklikle platform; daha fazla algoritmik içerik sunma konusunda Meta’ya katılıyor ve Musk’ın platforma vurduğu en yeni damgaya işaret ediyor. Sosyal ağın sahibi olduğu ilk gününde Musk, Twitter.com’dan oturumu kapatmış kullanıcılar için Keşfet sayfasını göstermesini istedi.  Şu an, kullanıcıların mavi doğrulanmış bir onay işareti için ödeme yapmasına olanak tanıyan, yeni Twitter Blue aboneliğini yeniden başlatmak için çalışıyor.

Önerilen tweet’leri akışınızda görmek istemiyorsanız akışın üst kısmındaki ışıltı simgesine tıklayarak “en son” zaman akışına geçebilirsiniz.

Twitter’ın güncelleme ile ilgili yaptığı açıklamaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

“Twitter’daki herkesin platformdaki en iyi içeriği görmesini sağlamak istiyoruz, bu nedenle önerileri geçmişte görmemiş olanlar da dahil olmak üzere tüm kullanıcılara genişletiyoruz.

Bunlar ve deneyiminizi en iyi şekilde nasıl kontrol edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz”

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir yanıt yazın