/

The Witcher Remake, The Witcher 4’ten Sonra Piyasaya Çıkacak

The Witcher Remake, bir sonraki Witcher oyununun teknolojisi ile geliştirilecek.

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin talihsiz lansmanından sonra hayran kitlesini kazanmak amacıyla son birkaç ayda son derece şeffaf davrandı. Bu sebeple, geliştiricinin üzerinde çalıştığı bir sürü oyun hakkında bilgi sahibiyiz, ancak bunların ne zaman piyasaya sürüleceğine dair pek bir fikrimiz yok. Neyse ki Witcher serisinin durumu biraz daha netleşti.

Bir süre önce, 2007’de piyasaya sürülen orijinal Witcher oyununun yeniden yapımı gibi, yeni bir Witcher oyunları üçlemesinin planlandığı duyurulmuştu. Yine CD Projekt Red, bu oyunlar için çıkış tarihlerini daha duyurmadı, fakat CD Project Red başkanı ve ortak CEO’su Adam Kiciński’nin geliştiricinin üçüncü çeyreğine ilişkin bir mali raporda yaptığı yorumlar sayesinde artık kabaca hangi sırayla piyasaya sürüleceklerini biliyoruz.

Kiciński’ye göre, orjinal Witcher’ın planlanan yeni versiyonu, The Witcher 4’ün çıkışına kadar başlamayacak. Bunun nedeni, The Witcher 4 için yapılan görsellerle Remake görsellerinin benzeşmesinin amaçlanması. Her ikisinin de “kısmen paralel” geliştirileceği, ancak kapıdan ilk çıkan The Witcher 4 olacağını belirtiliyor.

Kiciński, “The Witcher Remake’e geri dönersek ve ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında konuşacaksak, Polaris’ten (The Witcher 4) sonra gelecek, bu da proje hakkındaki düşüncelerimizin bir sonucu. The Witcher Remake’in büyük ölçüde Polaris teknolojilerine dayanacağını düşünüyorum, bu nedenle kısmen Polaris’e paralel olarak geliştirilecek, ancak Polaris piyasaya sürüldüğünde Polaris için her şey son şeklini almış olacak, Remake’de ise kısmen yeniden kullanılacak.”

Bunun ne zaman olacağına gelince, oyunun çıkışını önümüzdeki birkaç yıl içinde görmemiz pek olası değil. The Witcher 4 yönetmenini daha yeni buldu ve Kiciński ekim ayı başlarında oyunla ilgili geliştirmelerin şu anda en erken aşamada olduğunu söyledi. Hatta oyunun mağaza raflarına ulaşmasının en az üç yıl süreceğini doğruladı ve bu ancak işler planlandığı gibi giderse olacak.

The Witcher 4’ün gelişiminin tam gaz devam etmediğini göz önüne alındığında, bu muhtemelen Remake için daha uzun süre beklemek zorunda kalacağımız anlamına geliyor ki Geralt’ın seslendirme sanatçısı Doug Cockle ile henüz geri dönüş konusunda temasa geçilmediği düşünüldüğünde şaşırtıcı değil.

Derleyen: Erol Can Doğan

Erol Can DOĞAN

"Kıyıya vurmadıkları sürece balıklar suyun farkında değildirler" sözünü hayatında deneyimlemiş, zihnini teknolojik distopyalarla kirletmemiş, dünün şartlarına barışık, bugünün gerçeklerine uyumlu, geleceğin olasılıklarına şimdiden odaklanmış. Erol Can'ın dijitaliyidir için sloganı "geleceğin dünyası dijitalle iyidir" oldu.

Bir cevap yazın