/

Netflix 9 Mobil Oyun Daha Çıkarıyor!

Şirketin salı günü yaptığı duyuruya göre, Netflix bu ay dokuz mobil oyun daha yayımladı. Oyunların eklenmesi Netflix’in toplam oyun sayısını 40’ın üzerine çıkarıyor ve yayıncının 2022’nin sonuna kadar mobil oyun kataloğunda 50’den fazla başlığa sahip olması yolunda ilerliyor.

Yeni eklenen oyunlar arasında Gameloft tarafından geliştirilen “FarmVille” klonu “Country Friends”; kart kaydırma strateji oyunu “Reigns: Three Kingdoms”; arcade tarzı bir shoot-em-up oyunu “Skies of Chaos”; kelebek koleksiyoncuları için bir oyun olan “Flutter Butterflies” ve rahatlatıcı bir yemek pişirme oyunu olan “Cats & Soups”. Diğer yeni oyunlar arasında “Hello Kitty Happiness Parade”, “Immortality”, “Stranger Things: Puzzle Tales” ve bir TV oyunu “Triviaverse” yer alıyor.

Gameloft, FarmVille ve Hay Day’in zirvede olduğu 2015 yılında “Country Friends”i çıkardı. “Country Friends”, diğer çiftlik yönetimi oyunlarıyla aynı deneyimi sunuyor, ancak Netflix, oyuncuların çiftçi fantezilerini gerçekleştirmenin başka bir yolu için oyunu kontrol etmek isteyeceklerini umuyor.

Şirket, popüler serisinden uyarlanan “Stranger Things: Puzzle Tales”i yeniden piyasaya sürdü. Next Games tarafından geliştirilen “Stranger Things: Puzzle Tales”, Apple App Store ve Google Play Store’da önceden ücretsizdi. Ancak, Netflix oyunu satın aldı ve artık yalnızca Netflix abonelerine özel. Netflix, Next Games’i Mart ayında 72 milyon dolara satın almıştı.

Netflix’in kütüphanesinde zaten iki tane daha “Stranger Things” mobil oyunu var: “Stranger Things: 1984” ve “Stranger Things 3: The Game.”

Yayın devi, kitaplığını güçlendirmek için iyi bilinen oyunlara ve markalarına güvenme eğiliminde. Örneğin Netflix, 29 Kasım’da “Subway Surfers” ve “Temple Run”ın daha yavaş bir versiyonu gibi hissettiren “Hello Kitty Happiness Parade”i yayımladı. Sanrio evreninden Hello Kitty, My Melody ve Pompompurin gibi sevimli karakterlerin yer aldığı “Hello Kitty Happiness Parade”, oyuncuların Hello Kitty’nin arkadaşlarına dans hareketlerini sergileyebilecekleri şenlikli bir geçit töreninde katılmalarını sağlıyor. Oyuncular, partiyi devam ettirmek için Kuromi ve Nyanmi tarafından kurulan tuzaklardan kaçınmalıdır.

Bu mobil oyunlar yalnızca Netflix abonelerine özel ve ekstra ücret, reklam veya uygulama içi satın alma bulunmuyor. Oyunlar iOS ve Android cihazlarda mevcut ve Netflix mobil uygulamasından erişilebilir. Bir oyuna tıkladığınızda, oyunu ayrı olarak indirmek için uygulama mağazasına yönlendirileceksiniz. Oynamak için Netflix oturum açma bilgilerinize sahip olmalısınız.

 Günde ortalama 1,7 milyon kullanıcı Netflix oyunları oynuyor, bu da abone tabanının %1’inden daha az. Buna rağmen Netflix oyun sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın