/

Hatıralar ve Duracell: Bir Noel Reklamı

Duracell, tüketicileri tatil sezonu için nostalji odaklı pazarlamadaki son yükselişe kilitleniyor. Marka, gelenek haline gelen anları betimleyerek çocuk-ebeveyn temasını vurguluyor.

“Noel sabahı çocuk olmaktan daha iyi bir şey yoktur, siz ebeveyn olana kadar,” diyen dış ses, reklam filmi retro ev görüntülerinden akıllı telefonlardan dikey formattaki çekimler de dahil olmak üzere daha modern videolara geçiş yapıyor. Açıklamaya göre, materyal gerçek ailelerden temin edildi.

Duracell’in stratejisi, bu yıl enflasyonla ilgili zorluklarla boğuşurken bile, pazarlamacıların tatil çevresindeki heyecanın bir kısmını nasıl yakalayabildiğini gösteriyor. Piller tipik bir çorap doldurucu olmayabilir, ancak Duracell’in mesajı, pillerin diğer hediye fikirleri için gerekli olduğunu hatırlatıyor.

Kampanya, orijinal Game Boy, Bop-It ve Furby gibi pille çalışan eski moda oyuncakların March Madness tarzı bir hesaplaşma olan “Duracell’s Awe-some Toy Bracket” ile sosyal medyaya retro havasını yayıyor. Yarışma, kullanıcılardan en sevdikleri oyuncakları ilerletmek için oylamalarını istiyor ve bazı markaların, platformun yeni sahibi Elon Musk altında dalgalı kalmasına rağmen etkileşim için Twitter’ı nasıl kullanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Duracell, daha genç bir kitleye ulaşmak için TikTok’taki en son yaratıcı girişimine de yöneldi. New York City merkezli Duracell Labs, sonbaharın başlarında, life-hack ve gadget’lar ile ilgili içeriğin oluşturulmasına yardımcı olabilecek teknoloji meraklılarına yönelik bir işe alma çağrısıyla başladı. Ekip, TikTok izleyicilerinden bu yıl Noel için pille çalışan yeni bir oyuncak tasarlamalarını istiyor ve bunu hediye verme sezonu için zamanında gerçeğe dönüştürmeye çalışıyor.

Bir yanıt yazın