Gran Turismo Şefi, Geliştiricilerin PC Portunu “Araştırdığını” Söyledi

Gran Turismo’nun yaratıcısı Kazunori Yamauchi, uzun süredir devam eden yarış simülasyonu serisinin PC portunu unutmadı. Pazar günü Gran Turismo Dünya Finalleri sırasında GTPlanet ile yaptığı bir röportajda Yamauchi, Polyphony Digital geliştirme ekibinin seriyi PlayStation’dan PC’ye nasıl getirebileceğini “araştırdığını” söyledi.

Yamauchi, GTPlanet’e “Gran Turismo çok ince ayarlanmış bir oyun,” olduğunu söyledi ve oyunun tüm platformlarda 4K’da saniyede 60 kare hızında tutarlı bir şekilde çalışması konusundaki bazı endişelerini dile getirdi. “Bu çok kolay bir konu değil ama elbette bunu araştırıyor ve değerlendiriyoruz.”

Gran Turismo 7, mart ayında PlayStation 4 ve PlayStation 5 için özel olarak piyasaya sürüldü. Serinin PC’de çıkış yapma ihtimali seri için önemli bir dönüm noktası olacak. Oyunun son 25 yıla yayılan önceki başlıkları PlayStation dışında hiçbir platformda yer almadı.

Sony’nin Horizon Zero Dawn, Days Gone, God of War, Spider-Man: Miles Morales ve Uncharted: Legacy of Thieves gibi popüler oyunlarından bazıları çoktan PC’de çıkış yaptı ve Gran Turismo 7 (ya da serinin başka bir oyunu) gibi daha nice oyun da yolda. Sony Interactive Entertainment başkanı Jim Ryan, mayıs ayındaki bir yatırımcı sunumu sırasında, şirketin 2025 yılına kadar piyasaya sürdüğü oyunların yaklaşık yarısının PC veya mobil cihazlarda olmasını beklediğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl PlayStation Studios, Marvel’s Avengers ve Deus Ex: Mankind Divided gibi oyunların PC portları ve oyun optimizasyonları üzerinde çalışmış bir teknik geliştirici grubu olan Nixxes Software’i satın aldı ve hızla bu alandaki kadrosunu genişletmeye devam ediyor.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir cevap yazın