//

Elon Musk Dünyaca Ünlü Hacker’ı İşe Aldı!

Yakın geçmişte Twitter’ı satın alan Elon Musk, uygulamayı kendine göre dizayn etmeye devam ediyor. Musk, Twitter’da çalışması için dünyaca ünlü hacker George Hotz’u işe aldı.

Twitter’da yaptığı değişikliklerle ve girdiği halka açık tartışmalarla gündemden düşmeyen iş adamı Elon Musk, üst düzey yöneticiler dahil 7 bin 300 Twitter çalışanını işten kovmasından sonra mavi tik rozetlerini düzenli olarak ücretlendirmesiyle herkesin dilindeydi.

Geçtiğimiz günlerde ise beklenmedik bir hamle yaparak iOS jailbreak’leri geliştirmesi ve PlayStation 3’e tersine mühendislik yapmasıyla ün salmış hacker Geoge Hotz’u, sahibi olduğu platformda çalışması için işe aldı.

Geçmişte yine kendi şirketi Tesla için görüştüğü fakat anlaşamadığı George Hotz’un ilk görevi belli oldu: Halihazırda bozuk olan arama bölümünü düzeltmek.

Şu anki bilgilere göre Hotz, Musk ve Twitter için 12 hafta çalışacak ve bu süre için ücret almayacak. İki ismin geçmişte tanışıklığı olduğunu ve Hotz’un, Musk’ın şirketi Tesla’nın otopilot yapay zekâsına karşı rakip yazılım geliştiren Comma.ai’ın sahibi olduğunu belirtmek gerekiyor.

Kısa zaman önce Hotz, Musk’ın zorlu koşullarda çalışmayı kabul etmeyen çalışanlarını kovmasını övmüş ve “San Francisco’daki masraflarım karşılanırsa Twitter’da 12 hafta staj yapmaya hazırım.” cümlesini kurmuştu. Tweetleriyle piyasaya yön veren Musk ise bu gönderiye “Peki, hadi konuşalım.” yanıtını vermişti. Günün sonunda Hotz, yaptığı açıklamayla Twitter’daki “staj” görevine başladığını belirtti.

Bir cevap yazın