Coinsquare Doğruladı: Veri İhlali Yaşandı

Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinsquare, bir ihlal olduğunu e-posta ile doğruladı ancak müşteri varlıklarının “soğuk hava deposunda güvende olduğunu ve risk altında olmadığını” iddia ediyor.

Kendisini “Bitcoin, Ethereum ve daha fazlasını satın almak, satmak ve ticaret yapmak için Kanada’nın en güvenilir platformu” olarak tanımlayan Coinsquare, müşterilerine üçüncü bir tarafın kişisel bilgileri içeren müşteri veri tabanına eriştiği bir “veri olayını” bildirmek için e-posta gönderdi.

E-postada, “müşteri adları, E-posta adresleri, ev adresleri, telefon numaraları, doğum tarihleri, cihaz kimlikleri, genel cüzdan adresleri, işlem geçmişleri ve hesap bakiyelerinin ihlali” söz konusuydu. E-posta 25 Kasım’da gönderildi fakat Coinsquare borsası ihlali geçtiğimiz hafta fark etti ve hemen müşterilerini Twitter üzerinden bilgilendirdi.

Hiçbir şifrenin açığa çıkmadığını belirtildi. E-postada belirtilen bilgilerden herhangi birinin kötü aktör tarafından görüntülendiğine dair elinde veri olmadığını söyledi.

E-postada şifrelerin açığa çıkmadığı ve bilgilerin herhangi bir kötü aktör tarafından görüntülendiğine dair kanıtın bulunmadığı belirtildi.

Coinsquare, geçen hafta güvenlik açığını tespit ettikten sonra platformdaki işlemleri askıya aldı. Bu ayın başlarında milyarlarca dolarlık kripto para borsası FTX’in patlaması düşünüldüğünde, likidite sorunu akıllarda soru işareti bıraktı.

Bu tweet’e göre, hizmet cuma günü tekrar etkinleştirildi.

Ayrıca şirket, “Müşteri fonlarının %100’ünün güvenli bir şekilde soğuk hava depolarında tutulduğunu ve ticari faaliyetler için kullanılmadığını yinelemek istiyoruz.” şeklinde bir tweet attı.

Derleyen: Beyza Keleş

Beyza Keleş

Kendini geliştirmeyi, araştırmayı, yeni yerler keşfetmeyi ve keşfettiği yerlerin renkli dünyasında dolaşmayı seven biri. Beyza teknoloji ile iç içe geçmiş bir dünyaya kendince ayak uydurur. Ayak uydurmaya çalışırken de kendisine bir şeyler katar. Dijitaliyidir için Beyza'nın sloganı " dijital özgürleşebildiği sürece iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın