//

Twitter, Doğrulanmış Hesaplara Farklı Renkte Onay Rozetleri Getiriyor

Elon Musk, Cuma günü attığı bir tweette, Twitter’ın önümüzdeki hafta “Doğrulanmış” hizmetini başlatacağını açıkladı. Yeni onaylama sistemi hesap türüne bağlı olarak farklı renkli onay rozetlerine sahip olacak.

Twitter CEO’su, şirketler için altın renkli rozet, devlet hesapları için gri rozet, ünlü ya da ünlü olmayan bireyler için mevcut mavi renkli rozetlerin kullanılacağını söyledi.

Musk, önce tüm doğrulanmış hesapların “manuel olarak doğrulanacağını” söyledi ve durumu “Acı verici ama gerekli” olarak nitelendirdi.

Twitter, kullanıcıların markaları ve ünlüleri taklit ederek sistemi suistimal etmesinden sonra herkesin mavi tik için abonelik ödemesine izin veren aylık 8 dolarlık Twitter Blue hizmetini duraklatmak zorunda kalmıştı.

CEO pazartesi günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın aylık 8 ABD doları tutarındaki Twitter Blue hizmetinin sorunlar düzeltilene kadar süresiz erteleyeceğini ve “muhtemelen kuruluşlar için bireylerden farklı bir renk kontrolü kullanacağını” söyledi.

Musk daha önce Twitter Blue’yu 29 Kasım’da yeniden başlatmayı planladığını söylemişti. Elon Musk’ın son attığı tweette ise lansman 2 Aralık tarihini gösteriyor.

Bir yanıt yazın