//

YouTube Topluluk Gönderilerine Test Ekleme Özelliği Geliyor

YouTube, en az 500 abonesi olan kanallar için içerik oluşturucuların topluluk gönderilerine testler eklemesine olanak tanıyan yeni bir özelliği deniyor. Özellik şimdilik yalnızca sayılı içerik oluşturucuları tarafından kullanılabiliyor.

Ayrıntılar ilk olarak YouTube’un Creator Insider kanalında, şirketin YouTube ürün güncellemelerini içerik oluşturucularla rutin olarak paylaştığı, soruları yanıtladığı ve üzerinde çalıştığı deney ve testleri paylaştığı yeni bir videoda yayımlandı.

Şirket, test özelliğinin takipçilerinin öğrenmesine yardımcı olmak isteyen yaratıcıların eğitim kanalları için faydalı olabileceğine değindi. Özelliğin erişimini daha da genişletmeden önce geri bildirim almanın hedeflendiği belirtildi.

YouTube, yeni bilgi yarışması gönderisi özelliği ile TikTok’un Soru-Cevap özelliği ve Instagram hikayelerindeki bilgi yarışması çıkartmasıyla rekabet edecek.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın