//

YouTube TV Uygulamasına Yepyeni Sesli Animasyon Eklendi

YouTube, uygulamayı açarken duyabileceğiniz neşeli yeni bir ses sunuyor. Bu, Netflix’in ünlü ‘tu-dum’unun Google versiyonu.

Android TV için YouTube, uygulamayı başlatırken artık yepyeni bir başlangıç ​​veya açılış yükleme ekranı alıyor. YouTube, özel bir blog gönderisinde Android TV cihazları ve akıllı TV setleri için yeni lansman animasyonunu ayrıntılı olarak açıkladı. Animasyon, uygulamayı uzun bir sürenin ardından açtıktan sonra çalan benzersiz bir başlangıç ​​sesi de içeriyor.

Yeni ses, bir “derin dalış” notasından ve ardından YouTube’a göre “neşe ve eğlence duygusu” enjekte eden yukarı doğru bir “glissando”dan oluşuyor. Ayrıca, “‘YouTube’ adındaki iki heceyi” yankıladığı söylenen iki notalı melodik bir “cümle”, kapı açma tarzı bir ses ve 3 saniyelik başlatma animasyonunu bitiren sentezleme notası mevcut. Animasyonun kendisine gelince, YouTube, klasik oynatma kafası ve zaman çizelgesiyle birleştirilen, açılırken eski CRT TV’lerden ilham aldığını söylüyor. Şirketin bu konuda yaptığı açıklama:

 “Hazırlanan sesin arkasındaki fikir, canlı, ilgi çekici ve kolayca tanınabilir bir şey olması. Bu sesi duyar duymaz TV’nizden uzakta olsanız bile YouTube’da bir şeylerin açılmak üzere olduğunu bileceksiniz.” 

Google TV özellikli Chromecast cihazlarından birçoğu henüz değişikliği görmedi ve en son Android TV için YouTube sürüm 3.01.005’i çalıştırmalarına rağmen eski yükleme ekranını göstermeye devam ediyor. Bu değişikliğin önümüzdeki günlerde daha geniş çapta yayılması bekleniyor.

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın