/

Facebook’un Profil Güncellemesi İlgi Alanlarını Kaldırıyor

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, kullanıcı profillerinde yer alan dini ve siyasi görüşler dahil olmak üzere çeşitli bilgi kategorilerini kaldıracağını açıkladı. Söz konusu değişiklik, 1 Aralık’ta yürürlüğe girecek.

Facebook, önümüzdeki aydan itibaren dört bilgi kategorisini profillerden kaldıracağını bildirdi. Bu alanlar arasında dini ve siyasi görüşler, adresler ve cinsel yönelimler gibi ilgi alanları yer alıyor. Şirket sözcüsü, değişikliğin nedenini ‘‘platformun kullanımını kolaylaştırmak’’ olarak belirtti. Sözcü, yaptığı açıklamada, ‘‘Facebook’ta gezinmeyi ve kullanımı kolaylaştırma çabalarımızın bir parçası olarak bazı profil alanlarını kaldırıyoruz; ilgi alanları, dini-siyasi görüşler ve adres. Bu alanları daha önce dolduran kişilere, bu alanların kaldırılacağını belirten bildirimler gönderiyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Değişiklik, ilk olarak bu alanları dolduran kullanıcılara gönderilen bildirimin ekran görüntüsünü tweetleyen Matt Navarra tarafından paylaşıldı. Bildirim, kullanıcıların iletişim ve temel bilgilerinin profillerinde kalacağını belirtiyor.

Bir yanıt yazın