/

BlockFi İflas Başvurusu İçin Hazırlanıyor

FTX’in likidite krizinin ortasında olan BlockFi, iki platform arasındaki önceki işlemlerin bir sonucu olarak iflas ilan etme tehlikesinde.

FTX borsası kısa süre önce Bölüm 11 iflas işlemlerine girdi (Bölüm 11 veya orijinal adıyla Chapter 11, ABD yasalarında iflas başvurusunda bulunan şirketlerin. yeniden yapılandırma süreçlerine verilen ad) , platformun korumalarındaki zaafların gün ışığına çıkarılmasının ardından likidite krizinden kaynaklandı.

Bu olaylardan önce FTX, 250 milyon dolarlık bir kredi ile BlockFi’nin imdadına yetişmiş ve onu kurtarmıştı.

Faaliyete devam etme yeteneğiyle ilgili şüpheler Crypto.com’u da kuşatmaya başladı.

Bu arada, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan bir soruşturmanın ardından, BlockFi’ye 100 milyon dolar ceza verildi.

Bazı yöneticilerin suç ortaklığıyla FTX, kurtarılabilecekleri kurtarmak için iflas etmeden kısa bir süre önce bazı fonların transferini yasaklayarak platformdan büyük ölçüde para çekti. Bu haberin sonucunda Bitcoin tekrar 17.000 doların altına indi.

BlockFi, geçen hafta kullanıcılarını mümkün olan en iyi şekilde korumak amacıyla hem gelen hem de giden ticareti engellediğini bildirdi. Platform, mali durumunu yenilemek için geçen ay çalışanlarının %20’sini işten çıkardı ve 400 milyon dolardan fazla kredi aldı. Kredi kartları ve cüzdanları da şu anda bloke edilmiş görünüyor.

Şirket, web sitesinde ve ardından Twitter’da müşterilerine ve yatırımcılarına yönelik bir başka açıklamada, gelecekteki hamleleri hakkında ayrıntılara girdi.

Bu hassas durumun üstesinden gelmek için zaten BlockFi’nin danışmanı olan ve dış danışman olarak görev yapacak olan Haynes ve Boone’a güvenirken, finansal danışman rolü yeni bir görevde BRG’ye verilecek.

“BlockFi varlıklarının çoğunun FTX’te tutulduğuna dair haberler yanlış. Bununla birlikte, Alameda’nın borçlu olduğu yükümlülükler, FTX’te tutulan varlıklar ve FTX.US ile olan kredi hattımızdan kullanılmayan tutarlar dahil olmak üzere, FTX’e ve ilişkili kuruluşlara karşı önemli riskimiz var. BlockFi’ye borçlu olduğumuz yükümlülükler nedeniyle, FTX iflas sürecinden geçerken FTX’in bize borçlu olduğu yükümlülüklerin geri alınmasının gecikeceğini tahmin ediyoruz.”

FTX’in tercih ettiği aynı iflas süreci (Chapter 11), yukarıda belirtilen danışmanlık hizmetleri (Haynes ve Boone ve BRG) için masadaki seçeneklerden biri, ancak şu anda başka hamleler için hala zaman var ve hala şirketi kurtarabilirler.

BlockFi, Chapter 13’ü seçen şirketlerde olduğu gibi doğrudan bir iflas değil, kurumsal bir yeniden yapılanmaya maruz kalır. Prosedür başlatıldıktan sonra alacaklıların işlemleri dondurulur.

Şirketin hayatta kalması için işlevsel olduğu durumlarda, belirli sözleşme türleri iptal edilir ve bunlar arasında iş sözleşmeleri, bazı kiralamalar, bakım ve tedarikler bulunur.

Bölüm 11, şirketin tasfiye edilmesini değil, yeniden düzenlenmesini amaçlar. Böylece şirket yeniden ayağa kalkar ve bu aşamadan çıktıktan sonra bu kez hesapları sırayla işine geri dönebilir.

Değişim, bu karanlık zamana rağmen, alışılmışın dışına çıkıyor

FTX ve BlockFi gibi çeşitli borsalar arasında tetiklenen bir domino taşı etkisiyle, bir borsa platformu olarak kendi yolunu açarak ve kendi tokenını piyasaya sürerek olayların tersine gidenler de var.

İsmini Twitter’da duyurduğu Dash 2 Trade, sektöre umut veriyor.

D2T’in ön satışının ikinci aşaması 7 Kasım’da sona erdi ve şu an üçüncü ve son perdedeyiz.

D2T’nin fiyatı şu anda 0,0513 USDT ve ERC-20 tokeni Ethereum ağında piyasaya sürülecek.

Bir cevap yazın