/

Isparta’da Sosyal Alanları Kirletenler Parmak İzinden Bulunacak!

Isparta Emniyet Müdürlüğü tarafından paylaşılan bir tweette ibadethaneleri, mezarlıkları ve park alanlarını kirleten kişilerin tespit edilmesi ve cezalandırılması için ilgili çalışmaların başlatıldığı duyuruldu. Isparta Olay Yeri İnceleme ekiplerince başlatılan operasyonda, atıktaki parmak izlerinin tespit edilerek ilgililer hakkında yasal işlem yapılmasına karar verildi.

Sosyal medyada bu olaya yorum yapan vatandaşların çoğu bu uygulamayı beğenmiş olsa da bazı kullanıcılar durumdan duydukları rahatsızlıkları dile getirdi. Kimine göre parmak izi teknolojisinden çöpü kimin attığını bulma yöntemi istenilen sonuçları vermeyecek.

“20 kişinin dokunduğu su şişesinin sorumlusu nasıl bulunacak?” gibi sorular sorulmaya başlandı. Bu tarz yorumlardan anlaşılacağı üzere kişinin haksız yere mağdur edileceği endişesi var.

Çöpte parmak izi bulunan ve o çöpü yere attığı kesin olarak tespit edilen vatandaşların ne tür bir cezaya çarptırılacağı ise henüz bilinmiyor.

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, umuma açık alanları kirleten kişiler atıklardaki parmak izlerinden tespit edilerek haklarında adli işlem başlatılıyor. ( Yalçın Çelen – Anadolu Ajansı )

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir cevap yazın