//

YouTube, Kullanıcı Etkileşimlerinde Adımlar Atıyor

YouTube, kullanıcılarla hızlı bir şekilde etkileşim kurmayı kolaylaştıran şablon halindeki Akıllı Yanıtlarını kullanıma sundu ve ek olarak yorum çeviri araçlarının genişletildiğini duyurdu.

YouTube, ilk olarak geçtiğimiz eylül ayında Google Çeviri entegrasyonu aracılığıyla uygulamada yorum içinde çeviri özelliğini kullanıma sunarak kullanıcılar arasındaki iletişimi kolaylaştırdı.

YouTube, bu eklentinin çok popüler olduğunu ve şimdi özelliği Studio Mobile’a da 100’den fazla dili ekleyerek başka bir dilde yapılan yorumlarla kullanıcıların etkileşim kurması için yeni bir yol sunduğunu belirtiyor.

Ayrıca şirket, ‘Akıllı Yanıtlar’ ile bir deneme sürecine başlayarak yaratıcılar ve izleyiciler arasında daha rahat bir iletişim kurmasını umuyor.

Akıllı Yanıtlar, izleyicinin yorumuna göre veya içerik üreticisinin izleyicilerine verdiği en sık yanıtlara göre şekil alır. Bu özellik bazı kullanıcılar için bir süredir mevcuttu ancak şimdi ana uygulamada bütün kullanıcılara açıldı.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın