Apple, 5G Denemelerini Başlattı

Apple, Hindistan’daki belirli iPhone kullanıcıları için Jio ve Airtel 5G hizmetlerini etkinleştiren bir beta güncellemesini kullanıma sundu.

Apple, ekim ayında “Ağ doğrulaması ve kalite ve performans testleri tamamlanır tamamlanmaz iPhone kullanıcılarına en iyi 5G deneyimini sunmak için Hindistan’daki operatör ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Özellik, aralık ayında iPhone kullanıcılarına sunulmaya başlanacak.” açıklamasını yapmıştı.

Şu anda beta sürümünde olan güncelleme, Apple’ın ağ yeterliliği hakkında erken geri bildirim toplamasına ve şirketin aralık ayında 5G’yi milyonlarca iPhone kullanıcısına getiren bir yazılım güncellemesi yayımlamadan önce sorunları çözmesine yardımcı olacak.

5G’yi gelecek nesil kablosuz teknolojisi olarak nitelendirebiliriz. Bulut oyunları gibi yeni kullanım alanları açarak daha yüksek indirme hızları ve düşük gecikme süresi vaat ediyor. 4G LTE, şu anda çoğu insan için mevcut olan en hızlı kablosuz teknolojisi.

iPhone kullanıcıları, iOS 16.2 beta güncellemesini indirerek cihazlarında 5G hizmetlerini deneyebilir. Ancak beta için Apple’ın web sitesinden kaydolmanız gerekecek. Ve ne yazık ki iOS 16.2 beta güncellemesini indirmek de yeter değil, 5G’ye erken erişim için iPhone 12, 13, 14 veya SE modellerinden birini kullanıyor olmanız gerekli.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın