/

Balenciaga Kendi Dijital Koleksiyon Serisini Tanıttı

Ulusal dijital koleksiyon çılgınlığını benimseyen lüks moda evi Balenciaga, Alman spor giyim üreticisi Adidas ile iş birliği yaparak kendilerine ait bir dijital koleksiyon serisini piyasaya sürdü.

Sadece 30 kopyadan oluşan sınırlı bir koleksiyonla Balenciaga x Adidas Triple S dijital koleksiyonu 4 Aralık 2022’de satışa sunulacak. O tarihe kadar Triple S spor ayakkabı satın alan müşteriler, sınırlı sayıda üretilen dijital koleksiyon ürününü kazanma şansına sahip olacak.

Moda evinin teknoloji ve sürekli yenilik takıntısı ile ünü göz önüne alındığında, Balenciaga’nın dijital dünyaya geçişi şaşırtıcı değil. Son birkaç yıldır, dünyaca ünlü video oyunu Fortnite ile iş birliği yapmaya kadar sanal bölgelere derin bir dalış yaptı. Sadece 2022’de marka, ilkbaharda klon temalı bir moda serisi ve yaz aylarında bir 3D sanal podyum şovu sundu.

Genel olarak, Balenciaga kendi dijital koleksiyonlarını piyasaya sürerek sadece gelir akışlarını artırmakla kalmıyor, aynı zamanda daha geniş ve daha genç bir kitleye ulaşıyor.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın