//

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin Ardındaki Sanat

Amazon’un dev yapımı Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, harcanın paranın ve yapılan reklamın hakkını veremeyip büyük bir kesimi hayal kırıklığına uğratmış olsa da dizinin başardığı güzel şeyler vardı. Bu başarılardan en büyüğü ve önemlisiyse dünya tasarımıydı.

Orta Dünya’yı 70’lerin çizgi filmlerinden Peter Jackson’ın altı filmine kadar birçok kez ekranda görmüş olsak da bu prequel dizisinde şimdiye kadar yalnızca adını duyduğumuz birçok yer vardı. Númenor ada krallığından Southlands’e ve Harfoot’un gezici köyüne kadar, Rick Heinrichs ve Ramsey Avery tarafından yönetilen ve Güç Yüzükleri üzerinde çalışan sanatçılardan oluşan ekip, bildiğimizi düşündüğümüz bir dünyayı alıp bize göstermekle görevlendirildi.

Başta konseptler ve çevre tasarımı gibi konular olmak üzere dizinin sanatçı kadrosunun eserlerinden bir seçkiyi sizin için derledik.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir cevap yazın