//

YouTube Shorts TV Ekranlarına Geliyor

Google’a ait şirket, Shorts içeriğini televizyon ekranlarına getirmeye karar verdi. Shorts’un televizyon ekranlarına geleceği duyurusu yakın zamanda yapıldı.

Herkesin bildiği gibi Shorts’un video formatı dikey yönünde ve bu nedenle ilk başlarda içeriğin TV ekranlarına taşınması zahmetli oldu. Tüm kullanıcılarından geri bildirim aldıktan sonra, bu sorunları bir kenara koymak ve dev ekranda kullanıcılarının iyi hissetmesini sağlayacak bir deneyim sunmak için çalıştı.

Tüm bu deneyimle ilgili en önemli şeylerden biri, arayüzün gerçekten nasıl öne çıkması gerektiği. Bu yüzden uygulama, her türlü farklı sürümü denerken baştan yeni bir tane yaptı. Gerçekten beğenilen arayüz ise pek çok farklı seçeneğe erişim sağlayan oldu.

YouTube, bu kadar çok seçeneğe erişim sağlayan arayüz için geri dönüşlerin ne kadar harika olduğunu gördü. Böylece geri dönüşlerin içeriği kullanılarak ne çok ne de az özelliğe sahip bir arayüz seçildi. YouTube, daha fazla özelliğin yakında ekleneceğini söylüyor ancak bu bile şimdilik yeterli.

Şirket, özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içinde 2019 veya daha sonra çıkan televizyon modellerinde olacağını söylüyor.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın