/

Twitter’a Uzun Tweet Özelliği Geliyor

Twitter’ın yakında kullanıcıların tweet’lerine uzun biçimli metin eklemesine olanak tanıyacağı duyuruldu.

Şirket sahibi ve CEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Twitter’ın yakında kullanıcıların tweet’lerine uzun biçimli metin eklemesine olanak tanıyan bir özelliği içereceğini duyurdu. Musk, işlevselliğin ne zaman geleceğini söylemedi, ancak “not defteri ekran görüntülerinin saçmalığına” son vereceğine söz verdi. Şirketin ayrıca içerik oluşturuculardan para kazanmaya yönelik ek araçlar ve platformun arama işlevinde iyileştirmeler üzerinde çalışmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Musk duyuruyu yaptıktan sonra, NBC News muhabiri Ben Collins, Twitter’ın Musk’ın devralmasından önce bir metin paylaşım özelliğini test ettiğini belirtmekte gecikmedi ve ekledi: “Bazı çalışanların işten çıkarılmadan önce yaptığı çalışmalar üzerinden kredi alıyor”. Gerçekten de, Jane Manchun Wong, yılın başında, Twitter’ın daha uzun mesajlar gönderme özelliği üzerinde çalıştığına dair kanıtlar keşfetti.

Geçtiğimiz günlerde Twitter, yenilenen ‘Twitter Blue’ aboneliğini desteklemek için gereken altyapının bir kısmını uygulamaya koymaya da başladı. Hizmet, kullanıcıların hesaplarını doğrulamak ve daha uzun videolar yayımlama ve daha az reklam görme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi başka özelliğe erişim elde etmek için ayda 8 dolar ödemesine izin verecek. Musk daha önce Twitter’ın içerik oluşturucularını desteklemek için çalışacağına söz vermişti, ancak şirketin bunu nasıl yapmayı planladığına dair ayrıntıları henüz paylaşmadı. Öte yandan şirketin devralınmasından bu yana, platformdaki en popüler oyun haber hesaplarından birinin sahibi olan Nibellion da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli kullanıcı Twitter’dan ayrıldı.

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın