/

Lionsgate, Yüksek Bütçeli Bir John Wick Oyununun Peşinde

Film stüdyosu ve eğlence şirketi Lionsgate, John Wick filmlerine dayanan yüksek bütçeli bir video oyunu yapmak istiyor ve oyun stüdyolarından bu konuda aktif teklifler alıyor. Stüdyo yöneticisi Jon Feltheimer, Lionsgate’in bir kazanç çağrısında yatırımcılara proje hakkında heyecanlı olduğunu söyledi.

IndieWire tarafından yazıldığına göre Feltheimer, “Burada haddimi aşmak istemiyorum ancak ‘John Wick’ başlığı altında yapılacak büyük bir AAA oyunu olduğuna inanıyoruz. Teklifler alıyoruz. Kesinlikle bunu ilerletmekle ilgileniyoruz ancak şu anda bunun hakkında daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.” dedi.

John Wick serisi, her seferinde durdurulamaz suikastçının kendisine yanlış yapanlardan intikam alışını izlediğimiz üç filmden oluşuyor. Ana de Armas’ın başrolde olduğu bir yan film yapım aşamasında ve dördüncü John Wick filmi 2023 yılının mart ayında vizyona girecek. Ayrıca bir prequel serisi de yapım aşamasında. Serinin yıldızı Keanu Reeves’in ise bir oyunda rol almaya sıcak bakacağını tahmin ediyoruz.

Fakat gelecekte karşımıza çıkması tartışılan AAA John Wick oyunu türünün ilk ve tek örneği olmayacak. 2019’da piyasaya sürülen John Wick Hex isminde taktiksel bulmaca türünde olan bir oyun zaten piyasada vardı. Bithell Games tarafından geliştirilen bu küçük oyun yavaş çekim sıra tabanlı bulmacalarıyla öne çıkarak Wick’in silahlı çatışmalarında ritmini yakalamıştı.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir yanıt yazın