//

Elon Musk Duyurdu: Twitter’da ‘Mavi Tik’in Ücreti Belli Oldu

Elon Musk, Twitter’da doğrulanmış hesaplara verilen ‘mavi tik’ işaretinin fiyatını açıkladı. Ünlü milyardere göre mavi tik içerecek olan Blue aboneliğinin fiyatı 8 dolar olacak. Ayrıca bazı yenilikler de kullanıcılara sunulacak.

Nisan ayında 44 milyar dolarlık bir teklifle Twitter’ı satın alma serüvenine resmen başlayan Elon Musk, büyük bir kaosun ardından istediğini elde etti. 28 Ekim’de Twitter resmen Elon Musk’ın platformu oldu. Değişim söylentileri de ilk günden başladı.

Planlanan değişikliklerden biri, Twitter’da onaylanan hesaplara verilen ‘mavi onay işaretinin’ artık ödeme gerektirmesiydi. Bu konuda tartışmalar devam ederken, Elon Musk platformda yaptığı bir paylaşımla mavi tik ücretini açıkladı.

Ünlü milyarder, açıklamada mavi onay işaretinin de yer alacağı Blue aboneliğinin 8 dolar olacağı belirtti. Musk, bu ücretin ülkelerin satın alma gücü paritesine göre ayarlanacağını, yani yerel fiyatlandırmaya sahip olacağını sözlerine ekledi.

Ayrıca Musk, Blue ile birlikte gelecek diğer özelliklerden de bahsetti. Buna göre, Blue abonelerine daha uzun videolar ve sesler yayınlamanın yanı sıra spam/dolandırıcılık gibi şeyleri ortadan kaldırmak için yanıtlara, bahsetmelere ve aramaya öncelik verme olanağı verilecek. Blue abonelerine gösterilen reklamlar da yarıya indirilecek.

Musk ayrıca mavi tik’in neden ödeme gerektirdiğini de “Bu uygulanmadan önce mantığı uzun uzadıya açıklayacağım. Botları ve trolleri yenmenin tek yolu bu.” sözleriyle açıkladı.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir cevap yazın