///

İçerik Üreticileri Instagram’da NFT Üretip Satabilecek!

Meta, sahibi olduğu popüler sosyal medya platformlarından Instagram için NFT konusunda önemli bir adım attı. Şirket, yaptığı açıklamada içerik üreticilerin Instagram’da NFT üretmesini ve satmasını sağlayacağını duyurdu.

Popülaritesini henüz kaybetmeyen NFT’ler için Meta, Instagram özelinde bir adım attı. Buna göre içerik üreticileri, Instagram üzerinden NFT oluşturabilir ve satabilir. Yeni özellik, takipçilerin favori içerik üreticilerini desteklemelerinin başka bir yolu olarak tanımlandı. Bu özelliğin, içerik üreticilerinin Instagram’da kendi NFT’lerini oluşturmalarına, sergilemelerine ve satmalarına olanak tanıyan bir ‘‘uçtan uca araç seti’’ olması bekleniyor. Böylece kullanıcılar, bu NFT’leri doğrudan uygulama üzerinden satın alabilecekler. Meta’nın ‘‘dijital koleksiyon’’ olarak adlandırdığı bu yeni özellik, şu an ABD’de bir grup içerik üreticisi ile test aşamasında.

Meta’nın açıklamalarına göre bu yeniliğin, yakında diğer ülkelere de yayılması planlanıyor. Meta, 2024’e kadar NFT satışlarından komisyon almayacağını belirtti ve süreci Facebook için de aktif edeceğini ekledi.

Bir cevap yazın