/

Wildlife Studios, Yeni Bağlı Stüdyosu 8-Bit Bandits’i Duyurdu

Stephen Jarrett ve Robert Woodburn tarafından kurulan yeni stüdyo 8-Bit Bandits, couch co-op tarzında mobil sosyal deneyimler oluşturmayı hedefliyor. Yeni stüdyo İsveç’in Stockholm şehrinde bulunuyor.

Jarrett ve Woodburn, Crash Bandicoot: On the Run üzerinde çalışarak sektörde deneyim sahibi. Jarrett, Disney/Pixar, Bandai Namco, Warner Bros Games ve King ile oyun tasarımı direktörü olarak çalıştı. Woodburn ayrıca daha önce King’de çalıştı ve global tasarım zanaatını denetledi.

Wildlife, Tennis Clash ve Sky Warriors gibi oyunları yayımlayan bir mobil oyun şirketidir. Şirketin Moon Studios, Playabit ve diğerleri dahil olmak üzere birçok bağlı geliştiricisi var.

Jarrett yaptığı açıklamada, “8-Bit Bandits ve Wildlife Studios arasındaki ortaklık, bize zorlayıcı oyun deneyimleri yaratmaya konsantre olma özgürlüğü veriyor. Wildlife Studios gibi deneyimli mobil oyun geliştiricilerinin desteği bize ihtiyacımız olan yaratıcılığı ve özerkliği, bir yayın platformu ve dağıtım uzmanlığını sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Woodburn, “Wildlife Studios ile ortak olmak, insanların oynayabileceği, bağlantı kurabileceği ve arkadaşları ve aileleriyle anılar oluşturabileceği oyunlar yaratmaya odaklanmamızı sağlıyor.” eklemesinde bulundu.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın