/

Snapchat, Uygulama Üzerinden Alışveriş İçin BigCommerce ile Bütünleşiyor

Snapchat, BigCommerce satıcılarının ürünlerini Snaps’te sergilemelerini sağlayacak olan BigCommerce ile yeni bir entegrasyon yoluyla uygulama içi alışveriş ögelerini entegre etme yolunda bir sonraki adımını duyurdu.

Bu örnekte görebileceğiniz gibi, BigCommerce tüccarları artık ürün teşhirlerini Snap’e entegre edebilecek ve Snap’in çoğunluğu gençlerden oluşan 363 milyon kişilik kullanıcı havuzundan hedef kitlesine doğrudan bağlantı kurma potansiyeli elde edebilecek.

BigCommerce’e göre:

“ABD’deki her büyüklükteki BigCommerce satıcıları, ürün kataloglarını senkronize etmek, müşteri erişimini genişletmek, yeni gelir akışları sağlamak ve nihayetinde işlerini bir sonraki seviyeye taşımak için sürükleyici Snapchat reklam kampanyaları ile artık mağazalarını tek bir elden doğrudan entegre edebilir.”

Entegrasyon ayrıca, BigCommerce satıcılarının Snap Pixel’i kullanarak Snap kampanya performansını izlemesini ve ölçmesini sağlayacak ve performans geri dönüşleri hakkında doğrudan yanıt imkanı verecek.

Tüm sosyal platformlar gibi, Snapchat de yeni kullanıcı davranışlarını yönlendirmek ve yeni gelir akışları oluşturmak adına doğrudan ticaret unsurlarını entegre etmek için çabalıyor. Snap ayrıca, avatar ticaretinin daha büyük bir durum haline gelmesi amacıyla Bitmoji karakterleri için dijital giyim seçenekleri oluşturmaya çalışıyor.

Nihai hedef, uygulamada mevcut olan her ögenin dijital ve gerçek dünya versiyonlarına sahip olmak ve kullanıcılara gerçek hayattaki moda tercihlerini sanal alanda da yansıtma fırsatı vermek gibi gözüküyor. ABD’deki BigCommerce kullanıcıları artık BigCommerce ürün kataloğunu BigCommerce aracılığıyla Snapchat ile otomatik olarak senkronize edebiliyor. Seçenek gelecek yıl daha fazla pazara genişletilecek.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın