/

Google, Daha Rahat Alışveriş Deneyimi İçin Yeni Özellikler Getiriyor!

Google, tatiller için tam zamanında, alışveriş yapanlar için büyük fayda sağlayacak, özellikle rakiplerinizi ve pazarınızı anlama konusunda çevrim içi perakendeciler için de önemli etkileri olabilecek bazı yeni alışveriş yardım araçları ekliyor.

Öncelikle, Google’ın kupon kodlarını ve promosyonları ürün arama sonuçlarına entegre etmesi, insanların ilgili bilgileri başka bir yerde aramasına gerek kalmadan sezonluk teklifler ve fırsatlarla bağlantı kurmasına yardımcı olacak.

Google tarafından açıklandığı gibi:

“Yeni promosyon rozetimiz, bir promosyon içeren ürünlerde web aramasında görünecek (“HOLIDAYS kupon koduyla %15 indirim” gibi). Geçmişte ürünlerin indirimde olduğunu veya fiyatının düştüğünü gösterirken, artık belirli promosyonları görebilir ve bunları doğrudan web aramasında diğerleriyle karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca, satın almaya hazır olduğunuzda promosyon kodlarını kolayca kopyalamanıza olanak tanıyan yeni bir kupon kırpma özelliği de ekliyoruz.”

Çeşitli web siteleri, kullanıcıları indirim fırsatlarıyla buluşturmak için en son promosyon kuponlarını vurgulayarak benzer bir hizmet sunuyordu. İnsanların aynı siteyi bulmak için hangi sitelere gideceklerini bilmeleri gerekmeyeceğinden, bunu Google’a entegre etmenin çok daha büyük bir etkisi olabilir.

Bu aynı zamanda markaların fırsatları en üst düzeye çıkarmak için daha iyi fırsatlar ve indirimler sunması ve Google’a kayıtlı olduklarından emin olmaları gerektiği anlamına da gelebilir. Rakibiniz iyi bir indirim promosyonu yürütüyorsa ve kullanıcılar artık bunu doğrudan web aramasında görebiliyorsa, yeni kampanyalar düzenlemek için büyük bir itici güç olabilir.

Ayrıca Google, ilgili ürün aramasında listelenen tüm öğelerin yan yana karşılaştırma görüntüsünü de ekleyecek.

“Örneğin, bir kadın şişme kaban arıyorsanız, sonuçlarınızda size mevcut şişme kaban fırsatlarının yan yana karşılaştırmasını göstereceğiz. Bu yeni görünüm, bu ay ABD’de tatil günlerinde kullanıma sunulacak.”

Bir not olarak bu yeni özelliklerin “Alışveriş” sekmesinde bulunmayacağını, ilgili özelliklerin şu anlık yalnızca ana arama sayfasında görüleceği belirtildi.

Son olarak, Google ayrıca ürün arama sonuçlarına daha fazla fiyat karşılaştırma bilgisi ekliyor.

Gördüğünüz gibi, artık arama yapanlar her bir satıcının fiyatının diğerlerine kıyasla nasıl olduğunu ve her bir ürün için bunun düşük, normal veya yüksek olup olmadığını görebilecek.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın