/

Yerli Kripto Para Borsası Bitci, 3 Metaverse Projesine 30 Milyon TL Yatırım Yaptı

Ünlü kripto para borsası Bitci, 3 metaverse projesine 30 milyon TL’lik yatırım yaptığını ve bu yatırımları ileride 100 milyon TL’ye yükselteceğini açıkladı.

Ülkemizin en popüler kripto para borsalarından Bitci, bugünlerde revaçta olan metaverse projelerine dair hatırı sayılır yatırımlar yapmaya başladı. Bu hamlesi bağlamında 3 projeye 30 milyon TL yatırım yapan Bitci, 17 metaverse projesi ile yatırım görüşmelerini sürdürerek yatırımını 100 milyon TL’ye yükseltmeyi hedefliyor.

Bitci’nin ortaklarından Bitci Ventures aracılığıyla yaptığı yatırımlara göz gezdirdiğimizde Mars’ı sanal ortamda inşa edip koloni kuran yatırımcıların aktif olarak kazanç elde etmesini sağlayan VRMARS projesini, e-ticareti metaverse’e taşıyıp şirketlerin kendilerini sanal dünyada tanıtıp ürün ve hizmetlerini pazarlamasına imkan sunan Meta Galactica projesini ve son olarak yat sektörünü metaverse’e taşımak için çabalayan YachtingVerse projesini görüyoruz. Bu noktada  şirketin uzun vadede oldukça isabetli olabilecek yatırım kararları almış olabileceği öne çıkıyor.

Ayrıca Bitci’nin metaverse projelerine dair yatırımları az önce de belirtilen 3 proje ile sınırlı değil. Şirket, hali hazırda 17 metaverse projesini de radarında bulunduruyor ve araştırmaları sonucunda yapacağı yeni yatırımlarla birlikte totalde 100 milyon TL’lik yatırım yapmış olacak.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Bitci Holding CEO’su Onur Altan Tan, Metaverse projelerine yatırım yapmayadevam edeceğiz. Bu kapsamda pek çok proje geliştiricisi ile görüşmelerimiz sürüyor. Yatırım yaptığımız projeleri ekiplerimizle de teknik olarak destekleyerek dünyada ses getirecek projelere imza atmaya devam edeceğiz. Metaverse projeleri geliştiren ve kendilerine Bitci Ventures gibi güçlü bir destek arayan tüm proje geliştiricileriyle görüşmeye ve onları da desteklemeye hazırız. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde ulusal ve uluslararası nitelikteki proje ve iş birliklerimizle farklı şirket ve kuruluşlara Blockchain ve Metaverse platformlarımızda ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. diyerek yeni projelere de açık olduklarını belirtti.

Bir cevap yazın