EA, “En Az Üç” Yeni Oyun İçin Marvel ile Çalışacak

EA ve Marvel, konsol ve PC için “en az üç” yeni aksiyon macera oyunu üzerinde birlikte çalışacak. Geliştirilmekte olan ilk oyun, bir süre önce duyurulan Motive Studio’nun üzerinde çalıştığı Iron Man.

EA, iş birliği hakkındaki blog yazısında “Bu oyunların her biri, Marvel evreninde geçen kendi orijinal hikâyelerine sahip olacak” diye belirtiyor. Ancak EA ve Marvel, diğer süper kahramanların kimler olabileceği ve oyunların çıkış aralıkları gibi ayrıntıları paylaşmadığı için Iron Man dışındaki oyunlar hakkında fazla bir şey bilmiyoruz.

Oyunlarla ilgili somut bir haber için epeyce bir süre beklememiz gerekebilir. Marvel Games Başkan Yardımcısı Jay Ong yaptığı açıklamada, Motive Studio ekibinin Iron Man oyununa “başladığını” ve “oyuncuların daha fazlasını öğrenmesinin ancak uzak bir gelecekte mümkün olabileceğini” belirtti.

Bu aynı zamanda Disney’in büyük franchise mülklerini idare etme konusunda Electronic Arts’a olan güveninin bir göstergesi. İki şirket, bu yılın başlarında Apex Legends’ın yapımcısı Respawn Entertainment’ın geliştirmenin başında olacağı, Star Wars için üç oyunluk iş birliğini duyurdu. geliştirilmekte olan oyunlardan biri ise Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devam oyunu Star Wars Jedi: Survivor.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir yanıt yazın