//

Twitter Alındı Dogecoin Fiyatları Arttı

Kripto para birimlerinin sesli bir savunucusu olan Elon Musk’ın twitterı satın almasından sonra Dogecoin ve Bitcoin fiyatları önemli ölçüde artış gösterdi.

Elon Musk’ın geçen hafta Twitter’ı devralmak için 44 milyar dolarlık bir anlaşma imzalamıştı. Anlaşmanın ardından Dogecoin’in cumartesi günü %70’den fazla yükseldiği görüldü. Tesla, bu yılın başlarında ürünleri için ödeme olarak Dogecoin’i kabul etmeye başladı. Ayrıca Musk’ın yeni piyasaya sürdüğü parfüm markası da Dogecoin ile satın alınabiliyor.

Musk’ın Twitter’ı satın almasına 500 milyon dolar yatırım yapan kripto para borsası Binance, blok zinciri ve kriptonun Twitter’a nasıl yardımcı olabileceğine dair stratejiler üzerinde beyin fırtınası yaptığını söyledi. Twitter, Bitcoin’in savunucusu olan kurucu ortak ve eski CEO Jack Dorsey altında blok zinciri teknolojisini birleştirmenin yollarını daha önce araştırmaya başlamıştı. Musk, Twitter’ı bir  “her şeyin uygulaması” olarak oluşturmak için satın aldığını tweetledi.  “Everything app” fikri, kullanıcıların yalnızca mesaj göndermesine değil, aynı zamanda ödeme yapmasına, çevrimi içi alışveriş yapmasına veya taksi çağırmasına olanak tanıyan WeChat gibi şirketlerle Asya’da ortaya çıktı.

Cuma günü Twitter’ın “çok çeşitli bakış açılarına sahip” bir içerik denetleme konseyi oluşturacağını tweetleyen Musk, konsey toplanmadan önce önemli içerik kararları veya hesap geri yüklemelerinin olmayacağını belirtti. Twitter kullanıcılarının gelecekte tweetlerinde derecelendirme sağlayarak beğendikleri sosyal medya platformunun bir sürümünü seçebileceklerini de ekledi.

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir yanıt yazın