/

Technoblade’in Hayranları, Yayıncının Anısına Kanser Araştırmaları İçin 500.000$ Topladı

Yakın zaman önce kansere yenik düşen Minecraft yayıncısı Technoblade’in hayranları, geçtiğimiz günlerde kanser araştırmalarına bağış yapmak için 500.000$ bağış topladı.

Technoblade’in vefatından bu yana hayranları, Dream ve TommyInnit gibi diğer Minecraft yayıncılarıyla birlikte kanser araştırmaları için aylarca para topladı. Sarcoma Foundation of America’ya bağışlanacak olan toplam 500.000$’a başarıyla ulaştılar. Böylelikle bizzat olmasa da Technoblade, kâr amacı gütmeyen ve sarkom hakkında farkındalığı artırmak üzerine araştırmalar yürüten kuruluşa da büyük destek olmuş oldu.

SFA ayrıca web sitesinde “Technoblade Tribute (Technoblade’e Hürmeten)” başlıklı bir yazı yayımladı. SFA, Technoblade’in yakın zamanda ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, sarkomla savaşının sonsuza dek kalplerinde olacağını belirtti ve topluluğun son birkaç ay içinde 500.000$ toplama çabasını takdir etti. Ayrıca Minecraft yayıncısını geçen Eylül ayında 20. Yıllık Stand Up to Sarcoma Gala’sında Cesaret Ödülü ile onurlandırdı. SFA, yazısını kanserle savaşan hastalar için umut verici bir mesajla sonlandırdı. SFA’nın devam eden savunuculuğuna yardımcı olmak isteyenler için bağışlar hala kuruluşun web sitesinde açık.

Minecraft geliştiricisi Mojang Studios da zamanında Java sürümü yükleme ekranındaki domuza mücevherli bir taç ekleyerek Technoblade’e duyduğu saygıyı göstermişti. Hayranlar, Minecraft’ın arkasındaki insanların da Technoblade’in yasının tutulmasını ve yayıncının hatrına böyle ince düşünülmüş bir güncelleme yapılmasını takdir ettiler.

SFA’ya yapılan son bağış, Minecraft topluluğunun Technoblade’in mirasını canlı tutmak istediğinin bir göstergesi. Minecraft her yaştan oyuncu arasında en popüler oyunlardan biri olmaya devam ederken, hayranlar Technoblade’in arkadaşlarını desteklemek için Dream SMP yayınlarına ve YouTube videolarına akın etmeye devam ediyor. Ayrıca geçmiş yapılarını ve speedrunlarını görmek isteyenler geçmiş YouTube videolarını tekrar tekrar ziyaret ediyorlar. Technoblade, çok erken yaşta vefat etmesine rağmen bu toplulukta iz bırakmayı başaran bir yayıncı oldu.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir yanıt yazın