Snapchat ‘’Yönetmen Modu’’ ile Artık Daha İşlevsel

Snapchat’in “Yönetmen Modu”, uygulamada yeni yaratıcı seçenekler sağlayarak tüm kullanıcılara sunuldu.

Snapchat, bu yılın başlarında İş Ortağı Zirvesi’nde ön izlemesini yaptığı “Yönetmen Modu” gelişmiş video oluşturma süreci güncellemelerini tüm iOS kullanıcılarına sunulduğunu duyurdu. Snap’in Yönetmen Modu, uygulama içinde yeşil ekran, değişken oynatma hızı seçenekleri, geliştirilmiş düzenleme araçları ve çift kamera kontrolleri dahil bir dizi daha gelişmiş düzenleme aracı içeriyor. Böylece ön ve arkaya bakan kameralar aynı anda 360 derece içerik oluşturmak için kullanılabilinecek.

Bu özelliklerin çoğu diğer uygulamalarda mevcut, bu nedenle işlevsel olarak büyük bir değişiklik değil (360 modu şimdiye kadar yalnızca iOS’ta mevcuttu). Ancak, uygulamada öne çıkan klipler oluşturmanın daha fazla yolunu sağlayarak, özellikle Snap içerik oluşturucuları için büyük bir katkı sağlayacak gibi görünüyor. Tabii ki, şu anda her ay 300 milyondan fazla Snapchatter tarafından kullanılan Snapchat’in TikTok’tan ilham alınarak düzenlenen Spotlight içeriğini de kapsıyor.

Uygulamadaki Spotlight içeriğinin toplam görüntüleme süresi de yıldan yıla %55 arttı ve bu yeni araçlar, Spotlight’ın popülaritesini kendi kısa kliplerinizle kullanmanın daha fazla yolunu sunuyor. Yine de Snapchat, her gün en popüler Spotlight kliplerine tahsis edilen parayı gören Spotlight Fonu aracılığıyla Spotlight içerik oluşturucularına ödediği tutarı da düşürdü. Snap, finansman programı aracılığıyla içerik oluşturuculara milyonlarca dolar ödedi, ancak Spotlight’ı daha kendi kendini idame ettiren bir seçenek haline getirmek için aşamalı olarak ilerliyor. Bu, şüphesiz Spotlight’ı odak noktası yapan Snapchat içerik oluşturucularını rahatsız edecek ancak uzun vadede, içerik oluşturucularının uygulamadaki promosyonlar için kendi marka ortaklıklarını kurabilmelerine zemin hazırlayacak. Bunu, Snapchat’in içeriklerinden doğrudan fon tahsisi yapmadan para kazanabilmelerini sağlamanın bir yolu olarak görebiliriz.

Snapchat’in ‘’Yeni Yönetmen Modu’’ile öne çıkanları aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir yanıt yazın