İstanbulkart İçin Mastercard ile İşbirliği

BELBİM – Mastercard iş birliği ile İstanbulkart’a yeni özellikler geliyor. Buna göre ulaşımda İstanbulkart haricinde yurt içi ve yurt dışı temassız kartlar, banka kartları, kredi ve ön ödemeli kartlarla da ödeme yapılabilecek. Ayrıca önümüzdeki süreçte alışverişlerde İstanbulkart da kullanılabilecek.

İstanbulkart, yenilikçi kentsel mobilite çözümleri kapsamında yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Gün içerisinde ortalama 2.5 milyon kişinin kullandığı toplu taşıma araçlarında ödeme hizmeti veren İstanbulkart sisteminde banka kartları, kredi kartları ve ön ödemeleri kartlarlada ödeme yapılabilmesi için BELBİM ve Mastercard anlaştı.

Anlaşma, diğer kredi kartlarının, banka kartlarının ve ön ödemeli kartların ulaşımda kullanılabilmesiyle kalmıyor; toplu taşımada kullanılan kartların diğer kartlar gibi alışveriş yaparken kullanılabilir hale gelmesiyle projenin ikinci aşamasına geçilmesi planlanıyor.

Ulaşımda ödeme yolunu çeşitlendirerek rahatlık sağlayacak bu anlaşmayla birlikte 2023’te kullanılmaya başlanılacak Mastercard logolu İstanbulkartlar yurt içi ve yurt dışı tüm ödeme ağlarında geçerli olacak.

Yurt içi ve yurt dışı bütün e-ticaret sitelerinde ödeme için kullanılacak kartlar için tıpkı şu anki İstanbul kartlarda olduğu gibi öğrenci seçeneği de olacak. Öğrenciler için Mastercard logolu İstanbulkart ile ulaşımda indirimden yararlanmak, mesafe bazlı ücretlerde iade alabilmek ile tarife ve aktarma kullanabilmek de mümkün olacak.

Bir cevap yazın