Reddit NFT İşlem Hacmi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Polygon ve Dune Analytics’in verilerine göre, Reddit’in NFT avatar işlem hacmi son 24 saatte 1,5 milyon dolara ulaştı. Artış, çıkışından bu yana koleksiyonun 4,1 milyon dolarlık kümülatif işlem hacminin üçte birinden fazlasını temsil ediyor. Aynı zamanda, Reddit NFT’lerin günlük satış hacmi de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.780 dijital koleksiyon ürününün el değiştirmesine tanık oldu.

Reddit avatarları, bağımsız sanatçılar tarafından yaratılır ve Polygon blok zincirine NFT olarak basılır. Kullanıcılar, Reddit’in kripto cüzdanı Vault ile satın alım yapabilir.

Satın alındıktan sonra, NFT’ler OpenSea gibi ikincil pazarlarda alınıp satılabilir. Bazıları hiç rağbet görmese de 2.000 dolardan fazla teklif almış olanlar da var. Şu an en yüksek fiyatlı Reddit NFT’si 24.249 dolar olarak biliniyor.

Temmuz ayında piyasa sürüldüklerinden bu yana, 2,9 milyondan fazla avatar basıldı. Buna bağlı olarak, Reddit NFT’leri bulunan toplam cüzdan sayısı da şu anda 2,8 milyon.

Reddit, başlangıçta bu girişimi, sanatçıları NFT sanat eserleri yaratmaya ve koleksiyonlarını NFT pazarlarında para kazanmaya teşvik etmenin bir yolu olarak tasarladı. Şimdiye kadar veriler, sanatçıların NFT’lerin ikincil piyasa satışlarından 60.000 dolardan fazla telif hakkı kazandığını gösteriyor.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın