Pinterest, Size Louvre Müzesini Gezdirecek!

Dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi unvanına sahip Louvre Müzesi, Pinterest’le ilk ortak orijinal içerik serilerini duyurdu. A Look at the Louvre (Louvre’a Bir Bakış) isimli video serisi, kullanıcılara müzenin koleksiyonlarını, avlularını, merdivenlerini ve daha az bilinen kimi yerlerini keşfetmeleri için sunacağı turlarla ikonik müzeye başka bir bakış açısı vaat ediyor.

Toplamda on videodan oluşan serinin ilk beş videosu, 2023’ün ilk çeyreğinde Louvre’un resmi Piterest hesabından yayımlanacak. Fransızca ve İngilizce olarak sunulacak olan A Look at the Louvre, ayrıca Fransa, İtalya, İspanya, Birleşik Krallık, Japonya ve ABD’de Pinterest’in Günlük İlhamlar sayfasında sergilenecek.

Pinterest’in Güney Avrupa İçerik ve İçerik Oluşturucu Ortaklıkları’ndan Johan Gipch, ‘‘Orijinal video serimiz, yalnızca sonsuz bir ilham kaynağı değil, aynı zamanda keşfedilecek bir yer olarak da Louvre’a dair yeni bir deneyim sunuyor. Serimizin mümkün olduğu kadar çok insanı müzeyi ziyaret etmeye teşvik edeceğini umuyoruz.’’ Pinterest’in en popüler kategorilerinden birinin sanat olduğunu ifade eden Gipch, dünyayı kendine hayran bırakan Louvre ile yapılan iş birliğinin doğal bir uyum olarak ortaya çıktığını söyledi. Louvre İletişim Direktör Yardımcısı Sophie Grange, ‘‘Louvre’un ziyaretçileri, genellikle sonsuz mucizeyle dolu yerin büyüsüne kapılıyor. Müze, eserleriyle birlikte mimarisinin kalitesi ve görkemi ile insanları uzaktan da etkilemeyi başarıyor.’’ 2012’de açılan Louvre’un Pinterest hesabının, her ay ortalama 230.000 görüntülemeye ulaştığını belirten Grange, ‘‘Takipçiler, özellikle grafik sanatı bölümünden çizimlerin koleksiyonunu ve sarayın avlularında ustaca sahnelenen heykeli takdir ediyor. Bu seri, yeni bakış açıları sağlayacak ve herkesin yaratıcılığını daha da artıracak.’’

Bir cevap yazın