/

L’Oréal Ve Meta Metaverse İçin İşbirliğine Gidiyor

Dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan L’Oréal, Metaverse  Odaklı Başlangıç Hızlandırıcısı İçin Meta ve Fransız işletme okulu HEC Paris ile iş birliğine gidiyor.

Fransız kişisel bakım şirketi L’ORÉAL, Metaverse odaklı bir başlangıç hızlandırıcısı için Meta ve Fransız işletme okulu HEC Paris ile ortaklık kurdu. L’oréal’ın Metaverse’de kendi alanını yaratma ve Web3 evrenindeki varlığını inşa etme niyeti olan girişim, avatar oluşturma, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR), karma gerçeklik (MR) gibi alanlarda girişimlere yardımcı olacak. L’Oréal, yeni kurulan girişimlerin özellikle güzellik sektörüyle ilgili olması gerekmediğini de açıkça belirtti.

Hızlandırıcının merkezi, kendisini dünyanın en büyük başlangıç ​​kampüsü olarak gören Paris’in 13. bölgesindeki Station F’deki Meta uzayında olacak. Başvurular Meta, L’Oréal ve HEC üyelerinin yanı sıra girişimciler ve yatırımcılardan oluşan bir jüri ile 20 Kasım’a kadar devam ediyor. Aralık ayında seçimler yapılacak. Startup’lar seçildikten sonra, program 2023’ün Ocak-Haziran ayları arasında devam edecek. Program sonunda başarılı olan girişim sahiplerine;  ücretsiz mentorluk sağlanacak ayrıca uzmanlara ve yatırımcılara erişim olanağı tanınacak.

L’Oréal Dijital ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Asmita Dubey Proje ile ilgili şunları söyledi: “Birçok genç yeteneği bir araya getiriyoruz.  Üretilecek olan yaratıcı enerjiyi hayal edin. Bizim için faydası ise, bu yaratıcılığı DMI [uluslararası pazarlama yönü] ve markalarımız için kullanabilmemizdir.”

Güney Avrupa’dan sorumlu Meta Başkan Yardımcısı Laurent Solly ise Dubey’in sözlerini ‘’Yaratıcı ve kapsayıcı bir meta evren inşa etmede kilit rolü olacak Fransız başlangıç ekosistemini desteklemeyi amaçlayan bu iddialı proje sayesinde kendimizi L’ORÉAL ile ilişkilendirmekten gurur duyuyoruz.’’ diyerek devam ettirdi.

Web3’ün geçici bir heves olduğuna inanan pek çok kişilere rağmen, 1909’da Eugène Schueller tarafından kurulan Clichy, Hauts-de-Seine merkezli şirket, YSL dahil olmak üzere L’Oréal’in istikrarlı birkaç markasıyla Web3 misyonuna bağlı kalmaya devam ediyor. Beauty, Lancôme, Mugler, Armani Beauty ve Nyx Professional Makeup, bir dizi Web3 girişimi başlattı.  L’Oréal’in Metaverse’ü ciddi bir iş fırsatı olarak değerlendirdiğinin bir göstergesi, bu yaz yeni oluşturulan Chief Metaverse ve Web3 Görevlisi rolüne Camille Kroely’yi atamasıydı. Kroely, Nyx’in bazı alternatiflerden daha az enerji kullanmak için Ethereum blok zincirini seçtiğini belirterek, “Taahhütlerimize ve temel değerlerimize sadık kaldığımızdan emin olmak güzellikte bir numaralı rolümüzdür” dedi. Bunun yanında Fransız güzellik holdinginin; geleceğin Web3 olduğuna inandığını kanıtlayan diğer eylemler, 2018’de AR güzellik şirketi Modiface’i satın almasıydı. Üç yıl sonra, L’Oréal ve Meta, Instagram’a AR destekli makyaj denemelerini getirmek için Modiface’i kullanan bir platform entegrasyonunu duyurdu. Kroely, “Web3’e ve meta veriye girdiğimizde Modiface’in satın alınmasının bir rekabet avantajı olduğuna ikna olduk.” sözlerini kullandı

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir yanıt yazın