/

WhatsApp’ta Çevrim İçi Olduğunuzu Kim Görebilsin? Karar sizin!

WhatsApp, kullanıcıların çevrim içi durumlarını kimlerin görüp göremeyeceğini seçebilecekleri bir özellik yayımladı.

Daha önce WhatsApp, kullanıcıların “son çevrim içi görülme” durumlarını gizlemelerine izin veriyordu, ancak yine de kullanıcı çevrimiçi olduğunda bunu görebiliyorduk. Ancak bu durumu artık tercihimize göre ayarlayabilmemiz mümkün. WhatsApp, kullanıcıların çevrim içi durumlarını kimlerin göreceğini ve kimlerin görmeyeceğini seçebilecekleri bir özellik yayımladı.

Kullanıcılar, Ayarlar > Gizlilik > Son Görülme ve Çevrimiçi seçeneğini tıklayarak çevrim içi durumlarını seçilen kişilerden gizleyebilirler. Ardından, dört seçenekten herhangi birini seçebilirler: Herkes , Kişilerim , Kişilerim dışında ve Hiç kimse ve çevrim içi durumları için aynı tercihleri ​​ayarlayabilirler.

Bunun dışında, WABetaInfo’ya göre, belirli WhatsApp beta test kullanıcıları daha önce hem iOS hem de Android için WhatsApp’ta anket oluşturabiliyordu. Artık anketleri görüntüleme seçeneği Windows için WhatsApp’ta da mevcut.

Beta sürümüne WhatsApp sohbetlerinde paylaşılan fotoğrafları yakınlaştırma ve uzaklaştırma ve başka bir kullanıcı aradığında bildirim alma gibi küçük güncellemeler de eklendi. Ayrıca, WhatsApp’ın ayarlarına GIF ve Emoji panellerini açma, yeni sohbetler başlatma ve yeni sohbetler oluşturma gibi eylemler için bir klavye kısayolları listesi eklendi. Güncellemelere erişmek için kullanıcıların beta programının bir parçası olması ve Windows için WhatsApp’ın en son sürümüne sahip olması gerekmekte.

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın