/

Instagram İçerik Planlama Özelliği Üzerinde Çalıştığını Duyurdu!

Sosyal medya uzmanları uzun zamandır gönderilerin düzenli bir şekilde zamanlamak için üçüncü parti uygulamalarını kullanıyordu. Instagram uygulama içi gönderi planlama aracı üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bir Meta sözcüsü yaptığı açıklamada, “Küresel topluluğumuzun bir kısmıyla içerik planlama özelliğini test ediyoruz” dedi. Şirket, özelliğin genel kullanılabilirliği hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi. Twitter kullanıcısı @WFBrother, özelliğin nasıl çalıştığını gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Bu özelliğe sahip kullanıcılar, yeni bir gönderi veya reels oluştururken Gelişmiş Ayarlar’a giderek bir saat ve tarih belirlemek için “Bu gönderiyi planla” seçeneğine ulaşabilir.

-Artık Instagram uygulamasında gönderileri planlayabilirsiniz! Yeni içerik oluştururken Gelişmiş Ayarlar’a giderek gönderileri ve reelsleri planlayabilirsiniz.

Meta, 2020’den beri Facebook Creator Studio aracılığıyla Instagram planlama özelliğini sunuyor. Ancak yeni uygulama içi planlama aracı, sosyal medya yönetimi için özel yazılıma erişimi olmayan içerik oluşturuculara fayda sağlayabilir.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir yanıt yazın