Popüler Metaverse Platformunu Günde Sadece 38 Kişi Kullanıyor!

DappRadar’ın raporuna göre ünlü metaverse platformu Decentraland, günlük sadece 38 kişi tarafından aktif kullanılıyor.

Metaverse kavramının ve kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medyada metaverse’e olan rağbet artmıştı. Bir zamanlar ortalığı kasıp kavuran metaverse’ün şu aralar pabucunun dama atıldığını söylemek yanlış olmaz. Popülaritesini giderek kaybeden metaverse’ün bu hale gelmesinin sebebinin insanların metaverse’ten beklentilerinin değiştiği olduğu düşünülüyor.

Yakın zaman önce yapılan bir araştırmaya göre metaverse’e olan rağbet azalırken metaverse platformlarının kullanıcı sayısı da ciddi oranda azalıyor. Dappradar’ın raporuna göre Decentraland platformunu günlük sadece 38 üye aktif olarak kullanıyor. 1,2 milyar değerinde olan bu platformun kullanıcı sayısının bu kadar az olması oldukça göze batıyor.

Metaverse’ün en bilindik platformu gösterilen Decentraland bu durumdayken rakibi The Sandbox ise aynı zaman aralığında 552 aktif kullanıcıya sahip. Metaverse’ün popülaritesini kaybetmesi ve Decentraland’in güncel verilerindeki düşüş, platform yatırımcılarını da üzüyor.

https://twitter.com/decentraland/status/1578454101817724928

Decentraland, Twitter hesabı üzerinden DappRadar’ın araştırmasını kabul etmediğini açıkladı. Günlük aktif kullanıcı sayısının 8000 civarında olduğunu, DappRadar’ın araştırmasının ölçümdeki yanlışlıktan kaynaklandığını belirtti ve DappRadar’ın yalnızca platforma giren ve harcama yapan kullanıcıları aktif olarak nitelendirdiğini ekledi.

Bir yanıt yazın