Oyun Konsolu ve Yapay Zekâ Bir Arada: TRDR Series II

İngiliz oyun geliştiricisi Go Games, TRDR Pocket adlı oyun konsollarının yeni sürümünü çıkardı. TRDR’nin ikinci serisi söylenene göre neredeyse bir insan gibi iletişim kurma becerisine sahip. Go Games aynı zamanda TRDR’ın dünyadaki en gelişmiş yapay zekâya sahip cep oyun konsolu olduğunu da iddia ediyor.

TRDR ikinci serisi, üç farklı kişiliğe sahip üç ayrı versiyondan oluşuyor. Şirket, her bir kişiliğin özellikleri hakkında herhangi bir ayrıntı vermese de Scarlet, Julia ve Tony bu üç farklı versiyonların isimleri. Go Games, her bir kişiliğin anlamlı sohbetler yapabilen “vazgeçilmez bir günlük asistan” olarak hareket edeceğini öne sürdü.

Android destekli cihaz, hızlı 1080p ekrana, Helio P60 işlemciye, 4 GB RAM’e, 12 saatlik pil ömrüne ve yaklaşık 200 GB dahili depolama alanına sahip. Ayrıca uçtan uca şifreleme ile bulut depolama imkânı sunuyor. Şirketin web sitesinde yapabileceğiniz bir kişilik testiyle üç modelden hangisinin sizin için en uygun yapay zekâya sahip olduğunu tespit edebiliyorsunuz. Oyun konsolları adet başına 400 dolardan satılıyor.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir yanıt yazın