//

Horizon Worlds Avatarları Ayaklanıyor!

Mark Zuckerberg, şirketinin sanal gerçeklik metaverse avatarlarını daha gerçekçi hale getirmek için büyük bir adım atacağını duyurdu: Onlara bacaklar verecek.

Zuckerberg; yaklaşık bir yıl önce büyük Metaverse emellerini açıkladığında, birçok kişi teknoloji devinin planlarını gerçekçi bulmadığı için eleştirilmişti. Zuckerberg, şirketinin geleceğinin, internetin bir sonraki çağı olacak sanal ve artırılmış gerçekliğe dayandığını belirmişti. Zuckerberg, ağustos ayında Facebook sayfasında avatarının ekran görüntüsünü coşkuyla paylaştığında internette alay konusu olmuş ve kısa bir süre sonra Meta’nın avatarlarına “büyük grafik güncellemeleri” geleceğine söz vermişti.

Bacaksız Metaverse Avatarları

Bu beklenen güncellemeyi Salı günkü yıllık Meta Connect geliştirici etkinliğinde, bacakların Metaverse’e geldiğini dile getirerek duyurmuş oldu. Zuckerberg, Avatarlar’ın gelecekte kendimizi nasıl ifade edeceğimiz konusunda merkezi bir görev üstleneceği görüşünü de etkinlikte dinleyicilerle paylaştı. Kuşkusuz, Horizon Worlds’ün şu anki yüzen gövdeleri biraz itici, bu yüzden bacaklı insanları görmek güzel olacak. Şimdiye kadarki sorun, Zuckerberg’in tıkanıklık olarak tanımladığı şey otururken sensörlerin bacakları görememesiydi. Yapay zeka bacaklarınızın nasıl göründüğünü tahmin edemiyordu ve Meta garip, doğal olmayan bacaklar görmenin hiç bacak olmamasından daha rahatsız edici olduğunu düşündü. Şimdi bir şekilde AI’yı değiştirdiler ve bacaklar geliyor. Zuckerberg, kot pantolon giymiş bacaklarıyla tamamlanmış avatarını takipçileriyle buluşturdu.

Duyuru Zuckerberg’in yeni avatar mağazasını bildirdikten hemen sonra geldi. Avatar mağazası sayesinde avatarınız için kıyafet ve aksesuar satın alabileceksiniz. Ekran görüntüleri kot pantolon, etek, ayakkabı ve tekerlekli sandalye gibi bazı hareket yardımcılarını içeriyor.

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir cevap yazın