/

Snapchat, Cadılar Bayramı için Arttırılmış Gerçeklik ile Kostüm Satıyor!

Snapchat, yaptığı duyuru ile Cadılar Bayramı kostümlerini doğrudan uygulama içinde denemenize ve satın almanıza olanak tanıyan yeni bir Arttırılmış Gerçeklik(AR) deneyimi sunuyor. Bugünden itibaren Snapchat kullanıcıları Stranger Things, Harry Potter, Squid Game, Minecraft, Ghostbusters ve daha birçok popüler film ve TV karakterlerinin kostümlerini deneyebilir ve satın alabilir. Yeni AR deneyimi, kostüm şirketi Disguise ile ortaklaşa başlatılıyor.

Snap’in Cadılar Bayramı kostümlerine göz atmak için uygulamanın arama çubuğuna “Disguise kostümleri” yazarak özelliği deneyebilirsiniz. Lens Gezgini aracılığıyla Squid Game veya Stranger şeyleri gibi belirli filmleri veya TV şovlarını arayarak belirli kostümleri de arayabilirsiniz. Ardından, seçtiğiniz kıyafetle birkaç tam boy vücut fotoğrafı çekmeniz gerekecek ve ardından Snap’in AR teknolojisi kostümü fotoğrafınıza uygulayacak. Resmi kaydedebilir veya arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Kostümü beğendiyseniz, doğrudan uygulama içinden satın alabilirsiniz.

Bu yeni özellik, Snap’in yakın zamanda perakendecilerin fotoğraflarını 3D varlıklara dönüştüren araçlarını tanıtması ve sanal deneme kabinleri oluşturmak için “Dress-Up” adlı bir uygulama içi özelliği tanıtmasının ardından geldi. Şirket, bilgisayarla görü tabanlı “Tarama” özelliğine uygulamanın Kamera bölümünde daha belirgin bir yer vererek ve onu ticaret yetenekleriyle yükselterek, geçtiğimiz yıl AR destekli e-ticarette ilerleme kaydetti.

Snap, danışmanlık firması Ipsos ile bir çalışma yürüttüğünü ve Z kuşağı kullanıcılarının %92’sinin alışveriş için AR kullanmakla ilgilendiğini söylüyor. Giderek daha fazla şirket teknolojiyi perakende faaliyetlerine dahil ettiğinden, AR’nin alışveriş amaçları için daha popüler hale gelmesi şaşırtıcı değil. Örneğin Amazon, haziran ayında müşterilerin cep telefonlarının kamerasını kullanarak bir çift yeni ayakkabının kendi üzerlerinde nasıl görüneceğini görselleştirmelerine olanak tanıyan Ayakkabılar için Sanal Deneme adlı bir özelliği kullanıma sundu. Pinterest ve Google, alışveriş yapanların makyaj, giysi ve aksesuarları denemelerine izin vermek için AR’den de yararlanmıştı.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın