///

Meta’nın İçerik Oluşturucuları İçin Düzenlediği Etkinlikte Neler Var?

Meta, bu yıl Kasım ayının ilk haftasında yüz yüze ve çevrim içi sunumların, panellerin ve gösterimlerin yer aldığı ikinci Creator Haftası’nın etkinliğinin kadrosunu açıkladı. Creator Haftası, içerik oluşturucuların takipçi toplamak ve çalışmalarından para kazanmak için Facebook ve Instagram araçlarını nasıl kullanacaklarını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış.

Meta bu haftayı şöyle açıklıyor: “İçerik oluşturucuların topluluklarını büyütmelerine ve platformlarımızda hayatlarını kazanmalarına yardımcı olmaya kararlıyız. Metaverse’ü geliştirirken, yatırımlarımız ile içerik üreticilerimizin günümüz ve gelecekte yaratıcı olmalarını ve finansal başarı elde etmeleri için gereken en son araçlar, eğitim ve kaynaklarla onları güçlendirmeyi amaçlıyoruz.”

Geçen yılki Creator Haftası etkinliği daha çok Instagram’a özeldi. Reels videolarının Facebook’a gelmesiyle birlikte bu yılki etkinlik daha geniş kapsamlı olacak. Her iki uygulamadan da platformun popüler içerik oluşturucuları, yaptıkları işin süreçlerine ilişkin bilgiler verecek.

Meta etkinliğin yüz yüze olan kısmını Bali, São Paulo, Londra ve Delhi’de gerçekleştirileceğini söylüyor. Online olarak Instagram’da @Creators hesabından veya Facebook’ta Creators Page sayfasından da etkinliğe ulaşılabilecek.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir yanıt yazın