//

Meta, Horizon Worlds’ün VR’ın Sınırlarını Aşmasını Hedefliyor

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta, Meta Connect 2022 etkinliği sırasında sanal gerçeklik (VR) ve metaverse vizyonunu paylaştı. Bu vizyonun büyük bir kısmı VR ile “sosyal deneyimler yaşamak” üzerineydi.

Meta, salı günü yaptığı açıklamada çevrim içi sanal gerçeklik oyunu Horizon Worlds’ün VR’ın ötesine geçeceğini ve herhangi bir cihazdan erişilebilmesi için webe geleceğini duyurdu. Ayrıca Meta, Connect 2022 etkinliği sırasında Horizon Worlds’ü bağlantının gerçek zamanlı olarak gerçekleştiği yeni nesil bir sosyal platform olarak inşa ettiğini söyledi. Meta’nın, kullanıcıların VR dünyalarında olanları yakalamalarına ve paylaşmalarına izin vermeyi amaçladığı da açıklandı. Teknoloji şirketinin konuyla ilgili sunduğu örnek ise şöyle: Meta, kullanıcıların Horizon Worlds’te bir video çekmesine ve bu videoyu Reel olarak Instagram’da paylaşmasına izin vermeyi planlıyor.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir cevap yazın